jibu swali hili

Black Metal Swali

Which black metal band was the first one wewe liked?

Mine was Dimmu Borgir.
 Which black metal band was the first one wewe liked?
 ATV posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
next question »

Black Metal Majibu

Hellhammer said:
Mine was Mayhem, zaidi specifically, I was attracted to black metal kwa hearing the song Freezing Moon kwa Mayhem

select as best answer
 Mine was Mayhem, zaidi specifically, I was attracted to black metal kwa hearing the song Freezing Moon kwa Mayhem
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
sesshyswind said:
Mine was utoto of Filth, and the album was Crulity and the Beast back in 1998 when it first cam out, not my inayopendelewa of their albums now, but is what opened the door for me to a whole new world of music, something that I desperately needed.
select as best answer
 Mine was utoto of Filth, and the album was Crulity and the Beast back in 1998 when it first cam out, not my inayopendelewa of their albums now, but is what opened the door for me to a whole new world of music, something that I desperately needed.
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
divineandbright said:
Probably Mayhem au Darkthrone
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
KowalskiTheLich said:
Illnath and their first album Cast Into Fields of Evil Pleasure...they're underground even kwa black metal standards but damn can they play!
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
Do u know Carpathian Forest?
6sic6maggot posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
6sic6maggot said:
1349
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
KayakoFanatic said:
Mine was also Dimmu Borgir
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
next question »