DE song

I’m ready to let go
I’m about to give up all hope
On finding someone like you
I’m back at the start
After wewe found a way to my heart
But I can’t reach you

I will find a way to songesha on
And live forever in loneliness

‘Cause I’m trying to keep myself together
But it’s not getting any better
I’m doing all that I can
But wewe won’t let me in
I’m trying to let go
‘Cause your upendo I will never know
My heart’s shattered on the ground
But wewe won’t change your mind


I know wewe never wanted to
Make me fall in upendo with you
But the damage’s been done
Now I can’t get wewe out of my head
And I’m hanging kwa a thread
But I can’t reach your love

I won’t let my moyo consume me
I’ll leave it in your hands

‘Cause I’m trying to keep myself together
But it’s not getting any better
I’m doing all that I can
But wewe won’t let me in
I’m trying to let go
‘Cause your upendo I will never know
My heart’s shattered on the ground
But wewe won’t change your mind


Whatever I say
Seems hollow to wewe
Whatever I do
Seems nothing to you
I can’t reach you
If wewe don’t try
So, I guess this is goodbye

If you’d rather be blind, then that’s okay
One siku you’ll open your eyes

‘Cause I’m trying to keep myself together
But it’s not getting any better
I’m doing all that I can
But wewe won’t let me in
I’m trying to let go
‘Cause your upendo I will never know
My heart’s shattered on the ground
But wewe won’t change your mind
‘Cause I’m trying to keep myself together
But it’s not getting any better
I’m doing all that I can
But wewe won’t let me in
I’m trying to let go
‘Cause your upendo I will never know
My heart’s shattered on the ground
But wewe won’t change your mind