Doris siku Wall

Next Previous

inaonyesha maingizo zaidi ya ukuta 1-10 na 12

abstractcross alisema …
im a new member and needed to say doris is the most beautiful woman on this earth ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
ljhenricksen ametoa maoni…
Yes, Miss Day- I remember wewe saying in an interview' that your eyes are not really blue-but grey.However, on film wewe alisema "they look really blue>" Now wewe have me looking at films to see if I can't detect your beautiful grey eyes, The only film I've seen lately; in which your eyes look grey- is in the movie with Rock Hudson called "Don't Send me Flowers", I noticed several of your sinema were made in England. It must have been fun! Any comment? Thank wewe for the work wewe have done for animals-God Bless wewe !!-ha ha- still have to pick up a pair of glasses. zaidi ya mwaka mmoja uliopita
smile
hanhclubbl02 alisema …
Hi all, i'm new member. Add shabiki me ^^ ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
woodenpulltoys9 alisema …
Wow Doris has a lot of mashabiki ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
ljhenricksen ametoa maoni…
Dear Miss Day: I want to thank wewe for all your wonderful sinema and the beautiful songs wewe have sung; with your beautiful voice.All of it has gotten me through right now. I am afraid I can't pick out a inayopendelewa movie of yours-I like them all> wewe are such a great actress. wewe make your characters seem so natural. I do have a inayopendelewa dress that wewe wore in the movies.The dhahabu floor length dress from The Thrill of it All-starring wewe and and James Gardner. He was so handsome when he was young. I know he has passed now. Did the two of wewe ever go out to dinner. I have seen two sinema with the both of you! A big fan-p.s, I hope I didn't spell anything wrong-ha ha; both of my glasses are broken!! Linda Henricksem zaidi ya mwaka mmoja uliopita
weuiplnmrwqa alisema …
awesome ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
EdLaxton alisema …
Recently saw a clip of wewe performing in a movie on PPS. Forgot how great wewe were ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Charles_Antill alisema …
Dear Doris, I have always loved your movies, TV shows and songs. wewe have really been a part of my happiness. I really appreciate wewe and what wewe have done for the animals, too.

I have a question: There is one movie wewe starred with Richard Widmark. wewe were trying to adopt a baby. I can't remember the name of that movie. What was it, please?

I Look mbele to hearing from you.

Chuck ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
jeannette27 alisema …
doris siku is one of my inayopendelewa classic actress.thanx to my mom who would watch her sinema when I was a kid.I upendo the sinema mto talk,Move over darling and Send me no flowers.She is such a elegant beauty. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
gregoryMck alisema …
they say doris is going broke..why don't we all organize and donate to her to onyesha our true and sincere love? gregory mckinney...gmckus@yahoo.com ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
RoRo55 alisema …
Just want to say a HUGE THANK YOU! for keeping me entertained with your fabulous imba and uigizaji over the years. I upendo your voice. I always thought wewe were underated. You've brightened my life. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
davidTjonathan alisema …
l upendo wewe doris and always will ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Raynor alisema …
Thank's ms siku we upendo wewe I have fond memory's of wewe imba A lot to see in the deep blue sea .you have always been a class act in my book.I tell my wife all the time I still upendo Doris siku ...god bless wewe .
ray ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
cake
starryeyed93 alisema …
Happy birthday calam ;D ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita