jibu swali hili

Girl’s Generation/SNSD Swali

Would wewe still be a shabiki of Girls' Generation if they go for songs and concepts that push the envelope, such as X-rated concepts?

 soshi2012 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
next question »

Girl’s Generation/SNSD Majibu

tiagih said:
ok since no one is willing to say it I will. What is up with you? Most people like snsd because of their talent and appeal. No one wants them to be the Pussy Cats. Do wewe want them to be these sex objects like Rhianna au Britney Spears cause I sure as hell don't.
All this week I have been trying to figure out were wewe get these strange maswali and what the merit is in them. Its one thing to ask who looks great and even compliment someone on their looks but wewe take it to another level. I assume from wewe profaili your an American and wewe like some Americans wewe lack the cultural awareness of the South Korean nation.

Koreans are modest people and anyone who deviants from that is looked down on. SNSD are so esteemed barbecue of how even in the shortest outfits don't scream "Fuck Me" in their muziki au dance routines.

Don't misunderstand, wewe are not the only person on this site that ask the same maswali and have thought about them. But wewe spoke first on the subject so I come to you.

Please if I misunderstand your "questionable" picks then let me know
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
wewe have misunderstood a tad bit and I forgive wewe for your criticism
soshi2012 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
next question »