This is me inaonyesha my gratitude to the characters of House.

Thank wewe Dr. Amber Volakis, my inayopendelewa cottage(twop. heheh). Oh Cutthroat bitch, How I wish wewe had become a permanent member of the team. Imagine how awesome that would be? But also thank wewe for dying coz if that didn't happen we wouldn't have had House's head and Wilson's heart. May House always hallucinate wewe coz it may not be good for his mental health but it was always fun for us.

Thank wewe Dr. Hadley. I might miss your blank stares and gorgeousness that is Olivia Wilde. I know your Huntington's is never going to be cured but I hope your last days will be wonderful.

Thank wewe Dr.Foreman. I'm sorry wewe had to be always the butt of House's racist jokes. I'm sorry they had to almost kill wewe just to onyesha that House cares for you( though wewe didn't have to stab Cameron!)May wewe find happiness although that is impossible on this show

Thank wewe Dr. Kutner for the ridiculously awesome crawling record. wewe may be technically dead but your soul resides in the guinness book of records( does that even makes sense?) I'll always remember wewe for burning "Osama Bin Laden's" chest.

Thank wewe Dr. Taub for staying even though this onyesha has insulted wewe so many times. Without you, this onyesha would never have someone to insult with their "small" jokes. Please keep it in your pants we don't want anymore first-borns do we? Child support is expensive( I think) maybe wewe should go back to that cushy plastic surgeon job.

Thank wewe Dr. Cameron for being the moral center of this show. Even though they have ousted wewe unfairly wewe have not alisema anything bad in return. I'll always remember your hatred against performance enhancers and that cool explanation about sex that made Chase extremely uncomfortable. Please avoid marrying terminally ill patients again, they will only cause wewe zaidi pain.

Thank wewe Dr. Chase for being so beautiful. I will never forget your " your mama" joke. That moment was freakin hilarious. Because of that. I no longer have anything to say coz I can't stop laughing

Thank wewe Dr. Wilson for always being there for our inayopendelewa anti-hero. From paying for his lunch to letting him stay in your condo. I cried with wewe when Amber died coz she would have been an awesome wife(let's assume he'll propose no scratch that of course he will). Stop finding other women, wewe and House were always meant for each other( as in bff kind of way but wewe may interpret that in any way wewe want)

Thank wewe Dr. Cuddy for being so ridiculously awesome. My inayopendelewa perjurer, I'm already missing your cleavage and those lowcuts wewe so often wear. I miss your witty banter with House. As much as I hope that wewe will end with House, it is no longer possible. I hope wewe meet a ridiculously well hung gentleman who will treat wewe right.

And of course THANK wewe DR. HOUSE for giving us entertainment for 8 seasons. Your one-liners and insults will always be remembered. I will never forget the good work wewe have done for that clinic, that smug smile every time your right and of course the eureka moment.Though I hope to never meet wewe for I will surely end up in a puddle of tears. I will miss you, wewe gimp! Because of you, mashabiki are turned on every time they see a cane and being in a relationship with a disabled man never seemed so appealing. I have never been so in upendo with man who drugs people when they wouldn't shut up. Thank wewe for making me see that coma guy and vegetative guy are not useless for they can be used as cup holders. Your ability to insult and be funny at the same time will always be admired. wewe once alisema that "I'll grow on you" and of course your right. wewe may be drug-addicted, sarcastic, obnoxious, racist, sexist, misogynist and basically a pain the ass(that orodha could go on and on and on) but that's how we like you. wewe may hate this public display of affection but I upendo wewe House and wewe will always be in my moyo ( Wow. How corny was that?)



The end is near. Goodbye House!