Sort by:   Most Recent | Top Rated
Filter by: 
Showing jay z articles (1-6 of 6)
< Previous   |  Next >
Article by Jayzlover1982 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
fan of it?
save
I am a biggest jay Z shabiki ever lived but in the dark about it trying to come into the light. jay Z is not only beautiful in looks but straight talented I think his career would be even better if people stop uigizaji like they made him.I think he should have zaidi confident in his talents as there are many haters.I always prayed for him and still do.I read the decoded book and what I seen was him in pain from Lucifer attack's and him jay Z being released with souls from the devil we all sometimes go away like most kondoo and they to can be saved if they choose and still be famous wealthy and Rich in my book he is free from the devil and its attacks.He is a married man with a child .smh wish I was the one he married lol..silent shabiki talking ..lol but my encouragement to a very talented person understand your talented beautiful sexy etc bit most of all a musician may all your dreams come true may the lord bless wewe free as prayed away from pain and devil work for God made wewe talented to shine and I pray wewe continue to in Jesus name..JayZ (Jesus Apleh wewe in Zest).. So god wants wewe free from the devil pain into his wealth FAM and glory your blamess in his eyes.
read more...
News by _PRETTYQUEEN1E posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
fan of it?
save
Remember Jay Z and Beyonce's baby started off a RUMOR and ended up REAL? Well guess what! The baby's name is Blue. And do wewe know what's so funny about that?

Blue was the name of Jay-Z's old girlfriend before Beyonce. And blue is much zaidi prettier than Beyonce.
The biggest swali is... How could Beyoncé let Jay Z name the baby blue?
Yes, Blue is a pretty name but its taken in a slot of Jay-Z's past!

Blue looks JUST like Beyonce, so why not name her Beyonce?

If wewe have something to add please make an makala of it and tell me so I can read it! And please shabiki me because my makala are OUT-RAGOUS !👠👠💄
read more...
Review by RobertoEsposito posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
fan of it?
save
I have just read "Jay-Z: The King of America" kwa Mark Beaumont on my kindle. If anyone is a true jay shabiki wewe have to read this book!
read more...
Article by dawn70 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
fan of it?
save
Dear Jay,

This is rather wierd for me. Anyway, I'm uandishi to wewe in regard to my son. He is such a real good kid on the inside and out. My family has gone through a very tough time in the past few years. I'll explain, My birthday is December 4th just as yourself. Also my son's father's birthday was December 4th unfortunately he was killed in 2002 in upstate N.Y. Since then I've been trying to rebuild my family stronger than ever. This has not been an easy task as wewe could imagine. I enrolled back into school and graduated from LPN school, I'm now working on my RN. This past mwaka has been un imaginable for my family. I Lost a child to teenage suicide Nov, 25th 2008. My son has shown such strength it is amazing to me. I tell him often how proud I am of him, but at times I wish I could do more. He never asks for much and he is very giving. I thank God for all four of my children even the superstar that has gone to a better place. God has blessed me in many ways and I'm sure he is not done. My sons father was such a big shabiki of yours it was insane. My son listens to your muziki all the time. I would appreciate if possibly wewe could send...
read more...
Guide by ARGODEFROY posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
fan of it?
save
J I KNOW wewe PROBABLY WONT HAVE TIME TO READ THIS BUT ANYWAY IT ABOUT MY NERHEW HE IS SO TALENTED I WISH wewe COULD HERE HIM RAPPING ALL HE EVER WANTS TO DO IS MAKE IT LIKE wewe AND HE GREW UP WITH OUT A FATHER HIS MOTHER STRUGLE WITH HIM BUT NOW HE NEED YOUR HELP BAD IF wewe LIKE wewe CONTACT ME AT antpat4@yahoo.com I AM TRYING MY BEST FOR HIM HE ALSO HAVE A MIX TAPE SO IF wewe LIKE TO HEAR IT LET ME KNOW wewe CAN CALL ME AT 754-244-2786 CELL HIS NAME IS KEVIN LIZAIRE HE LEAVES IN CONNECTICUT AND HIS 19 YEARS OLD SO FEEL FREE TO CONTACT ME AT ANY TIME
read more...
Opinion by alicia72 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
fan of it?
save
hujambo wewe are not God and not even close. God has majestic powers that wewe dont have. I dont like wewe a bit your brand Roca-Wear is not cool and for goodness sakes wewe got that from the Bible I hope wewe know that wewe are not the rock I wear Ok I hope u understand I dont like wewe and 4 yo F.Y.I B san upgrade u cause wewe aint the best u not even close

Your not even a roemodel 2 me wewe r bad and shoulnt be a romodel 2 anyone I hope wewe understand wewe ARE NOT GOD and wewe were right wewe are far very far


P.S: I hope wewe do have a virus wewe learned your lesson
read more...