upendo Club
jiunge
Fanpop
New Post
Explore Fanpop
moyo
added by
picha
posted by xroylex
i was 10 when i met kyle as soon as i looked into his eyes i felt something it was weird and i didnt know what the feeling was and the zaidi time we spent together the zaidi i felt that way when i hit the age of 12 him and me shared our first kiss it was like nothing i had ever felt before it was amazing. we stayed together for 4 years and on the 4th anerversary my world fell apart

i was on my way round to see him walking across the mitaani, mtaa and i couldnt see any cars so i thought it was salama to kuvuka, msalaba

heya i needed some one to tell so today is mine and kyles anerversary and it would of been our...
continue reading...
This can be a really hard swali to ask your parents. How can it be that their little girl is so grown up that she wants to have a boyfriend? They just can't comprehend it.

When wewe like a guy and he likes wewe it is normal that wewe two go on a date. So, should wewe ask your parents before going on the date?

The best thing to do is tell them, au ask them. If wewe don't and they find out, they may get mad and then punish wewe and forbid wewe from seeing your crush.

And what if they won't let me go out with him? Well then remain calm. Whatever wewe do don't start throwing a fit and uigizaji crazed. If...
continue reading...
posted by reneemonique
I stand infront of the mirror,
Is that really me?
Am I realy that hideous?
I realy wonder what people see in me.

I walk back and forth,
My eyes tracing up and down,
It makes me want to throw up at the sight.

Does he loves me, he realy does.
But i cant see why?
I swing my wrist at the mirror,
I watch the tiny pieces of glass floating down the ground,
The reflection is long gone.

The horrors still fixed in my mind.
Those horroible baby blue eyes staring back at me,
The anger rises, I can see them still,
Still shining, glisting through the shreds of glass.
On the floor.
It kill me to see.

My eyes glisten with...
continue reading...
added by emmashields
added by Thurtle
Source: I upendo wewe
added by Thurtle
added by Thurtle
added by Thurtle
added by applebear123
added by sadyboy
added by tanyya
added by melikhan
added by melikhan
posted by xroylex
we all need upendo we all need that person that makes us smile, laugh, blush. but at the same time we dont need the moyo break that comes with it. tey can make us sad, angry, and alone.

you meet that person and wewe think sure im in upendo with them. but are wewe really? au do wewe just upendo the idea of ebin in love?

what is love? is it holding hand?
taking midnight walks?
kissing?
being with each other ?
trusting?

should upendo be this complicated?

we all had that someone we tought we loved right?

what happens when they leave? wewe trust them in everyway wewe let them in just to have your insides ripped out....
continue reading...
posted by IsabellaAzuria
Your princess of yesterday

You let me go
Without any tear
Didn't wewe know
I needed wewe here?

I'm your princess of yesterday
Why did wewe have to go?
For someone else wewe ran away
when I needed wewe so.

Thank wewe
is what wewe alisema
You really do?
After all that we had?

I'm your princess of yesterday
Why did wewe have to go?
For someone else wewe ran away
when I needed wewe so.

How can wewe thank me
for letting wewe go
Do wewe think it was easy
after all wewe did was just a show?

I'm your princess of yesterday
Why did wewe have to go?
For someone else wewe ran away
when I needed wewe so.

Who will ever love...
continue reading...
added by Alisalim
Source: Ali saleem ajs
added by akshay9009
Source: 100
posted by kwnstantina13
whats the meaning of upendo when wewe end up hearbroken?

when i saw wewe kissing her my moyo stopped and my eyes filled with tears i felt like my world was nothing anymore without you

when wewe saw me wewe just stared looked down and walk away.and i just stay there hoping that everything was a dream a nightmare.i closed my eyes and when i opened them i realised that it was true wewe left me.

now wewe dont talk to me anymore wewe just stare at me with those green eyes and i feel my moyo be eradicated

wewe shouldnt have alisema i upendo wewe wewe shouldnt broke wewe shouldnt make me sad wewe shouldnt make me cry.

ALL i asked for was upendo and it was definatelly not what i expected from wewe ....
added by Sinna_Hime_chan