jibu swali hili

bila mpangilio Swali

I... I... I think... I'm psychic. Please help me. Give me advice on what to do!

I see visions.. they seem SO real, like they really happened but, I can remember every detail. I'm scaring other people and myself... I can't control my emotions. I don't know when I'm sad au angry, au happy... Today at school I bursted into tears during my play's dress rehearsal... there was no reason to! I'm confused and I think I'm upset... PLEASE HELP ME!!!
 twilightrox43 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
next question »

bila mpangilio Majibu

Mrs-X said:
Well... I'm not sure what to say. I'd like to help wewe but, honestly I don't believe psychics really exist... Maybe it was just some kind of ''dejavu effect'' wewe experienced. It happens when your eyes see something and, for an unknown reason, it takes zaidi time than usual for your brain to receive it, so wewe feel that wewe have already seen what wewe just saw when it's not really the case... wewe should try to relax, IF wewe really are a psychic, it's not something bad right? The best way to control it is probably to relax so that wewe think before doing anything. But, as I alisema before, I don't believe in psychics...^^
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
I agree. I don't believe in them either.
Abilei posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
As the mentalist alisema : ''No such thing as psychics.'' ;)
Mrs-X posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
... If you're psychic , why not go to some psychic fanclub? wewe might find some 'pros'
juste_123 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
ThatDarnHippo said:
Everyone has unexplainable visions. Some people see them zaidi clearly then others.
And how wewe burst into tears: wewe are going through a stage of life that most people skip. I went through that stage, and I'm just starting to get out of it. I would start crying for no apparent reason. I couldn't control my actions.
You're just growing up is all. Just in a different way from most. And if wewe actually believe in that psychic stuff - you're really weird and gullible.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
I don't think I'm gullible but we all have our opinions. I for one, believe in phycics but I don't think wewe are, like thatdarnhippo, It's just a stage!!!!
smileyfaceddude posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
next question »