jibu swali hili

bila mpangilio Swali

If your life had a theme song...what would it be?

For me it would be either 'I don't Care' kwa Fall Out Boy. au 'Don't let me get me' kwa pink....most likely don't let me get me.
*
mine would be a song kwa something
fanofzeldafan posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
 vamp_grl_123 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
next question »

bila mpangilio Majibu

TDIlover226 said:
Walking on air kwa Kerli.
That's exsactly what my lifes like!

And this is ME drawn kwa rockzsanders. No touchy au steally!
select as best answer
 Walking on air kwa Kerli. That's exsactly what my lifes like! And this is ME drawn kwa rockzsanders. No touchy au steally!
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
omg i upendo that song. i upendo all her songs.
vamp_grl_123 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
i upendo walking on air but now am sick of it
joejonas123 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
hellopuppy_78 said:
I would mostly have VOCALOID songs.
'Joker'
'Cantrella'
'The Disappearence of Hatsune Miku'
etc....
select as best answer
 I would mostly have VOCALOID songs. 'Joker' 'Cantrella' 'The Disappearence of Hatsune Miku' etc....
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
AHHHHHHHHHH I LOIVE VOCALOIDS!!!!! :D
Lolly4me2 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
I kno....
hellopuppy_78 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Darkangel6 said:
it would upendo story kwa taylor mwepesi, teleka au misery bussiness kwa paramore
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
h2o_fan said:
Mine would be:

"Ordinary Girl"
"Nobody Knows"
"I Let Go"
"Alitte Too Not Over U"
"All Star"
"Somebody Out There"
"Way To The Top"
"Tonight"
"Another Now"
"Your Everything"
"Polker Face"
ect.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
joejonas123 said:
mine theme song would be....

"Love Story"
"Don't Forget
"Sorry"
"Video Girl"
"You'll Always Find Your Way Back Home"


and there's a lot zaidi i cant think of
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
MrsPattinsonXO said:
'From Where wewe Are' kwa Lifehouse. Because I kiss him.



select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
xJacobxxLoverx said:
Happy kwa Nevershoutnever
select as best answer
 Happy kwa Nevershoutnever
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
megadragon_53 said:
"Bye Bye Beautiful" kwa Nightwish au "This moto Burns" kwa Killswitch Engage.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
Twilightzook said:
'The Climb' kwa Miley Cyrus.
I don't particularly like Miley Cyrus but I like that song. wewe just have to get over things and keep moving no matter how hard it gets.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
that's exactly what my Theme song would be too! ^_^
patrisha727 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
MattsGoggles said:
Mine would be welcome to the world kwa kevin rudoif
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
berly said:
All I can think of at the mo is Goody 2 Shoes kwa Adam Ant cos I don't drink au smoke.
select as best answer
 All I can think of at the mo is Goody 2 Shoes kwa Adam Ant cos I don't drink au smoke.
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
thatguywashot said:
One Step at a Time kwa Jordin Sparks
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
au 100 years kwa Five for Fighting
thatguywashot posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
twilight0girl said:
well.this doesnt reflect my life.i just upendo this song.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
h3eheh. cute. :]
cupcake_ posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
TheBlackRibbon said:
The most probable one for me is Iris kwa the Goo Goo Dolls, but here are a few others that could be for me:

Teenagers - My Chemical Romance

My Skin - Natalie Merchant

Let The Flames Begin - Paramore

I Don't Care - Apocalyptica ft. Adam Gontier

Take A Chance On Me - Julie Walters

wewe Be the Anchor That Keeps My Feet On the Ground, I'll Be the Wings That Keep Your moyo In the Clouds - Mayday Parade
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
tvluva49 said:
Something kwa Massive Attack
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
samjhart said:
welcome to my life - simple plan
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
iFly_12 said:
Probably "Any Other Name" kwa Thomas Newman xD
lolz
Its so pretty :D
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
hou0060 said:
'Sing songs along' kwa Tilly and the Wall. Yes I know wewe haven't heard of it. so go look them up. they're amazing.
oh, wait. I just found a chemsha bongo of this on facebook. it says... Baby Did A Bad Bad Thing" kwa Chris Isaac

The Sometimes-Evil-More-Messed-Up-Probably-Done-A-Lot-Of-Things-I-Regret type! wewe sit there, feeling guilty a lot, because wewe know that what your doing au have done is wrong... most of the time... wewe can come across as angelic and seem to have two sides to you, naughty and nice. au wewe come out, and hide no feelings au behaviour! This is YOUR song baby! Baby wewe did a bad bad thing didnt you!
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
The-Stig said:
Probably Mad World kwa gary Jules, maybe Walk away from the sun kwa Seether, but probs Mad World. Yh, im sad ;)
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
ellie_bellie135 said:
DUD DA DA DA DERRRRR DER DUD DA DA DA DERRRRRR DER, WHOOOO, WHOOOOO, WHOO, OOOO. Dr Who theme song. au Wow buy Kylie Minogue.
select as best answer
 DUD DA DA DA DERRRRR DER DUD DA DA DA DERRRRRR DER, WHOOOO, WHOOOOO, WHOO, OOOO. Dr Who theme song. au Wow buy Kylie Minogue.
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
omg doctor who ould definetly be mine!!!!!!!!!!!!!!!!
caitie_cool posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
tooch said:
Don't Jump/Spring Nicht - Tokio Hotel

Conspiracy - Paramore

God Laughs - Delta Goodrem

x
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
topez99 said:
Don't Wanna Think About You!!! Simple Plan
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
Probly Poker Face.. I'm strange so I spend a lot of tiem poker facing.. au one which involves DS, iPod touch, slacking, and computers
TheLadyGaGaFan posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
JustShutUp said:
Simple Plan- Shut Up

It explains everything about my life akward nee?
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
Foxnile798 said:
I would have to say, Emotional Flutter would be my theme song ^^ I upendo that song so much and it suits me.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
laken81999 said:
the song no boundaries would be my theme song
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
kerikeri said:
1.When wewe look me in the eyes!
2.Fly with me!
3.Wind it up!
4.Sober!
XD XD XD XD
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
31ilikeallstars said:
im only gonna orodha a few
"here we go agan-demi lovato"
'supergirl-hannah montana/miley cyrus"
"Fly to Your Heart-Selena Gomez"
"one and the same-Selena goez and Demi lovato
"don't wanna be torn-Hannah montana/miley cyrus
"who said-hannah montana/miley cyrus"
"the middle-Demi lovato"
"head first-Selena Gomez"
"Just A Girl-Hannah/Miley"
"He Could Be The One-Hannah/Miley"
"too cool-Meaghen martin
Beatiful,dirty,rich-Lady gaga



and much much more
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
JHOLD said:
mine would be We Made wewe kwa Eminem
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
britishPeeps said:
Ashlee Simpson - Outta My Head, cause i just want wewe outta my head!!
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
patrisha727 said:
problably:
My Happy Ending kwa Avril Lavigne
The Climb kwa Miley Cyrus
Fairytale kwa Alexander Rybak
Two Stars kwa Meaghan Martin
He Could be the One kwa Miley Cyrus
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
Lolly4me2 said:
BumbleBee, from Dance Dance Revolution xD
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
Glow said:
Metallica - Nothing Elese Matters
Elton John - Marafiki Never Say Good-bye
P!nk - U and Ur Hand
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
Nightworld96 said:
Mine would be Starlight kwa Muse!
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
Pattie77 said:
Anywhere I Roam kwa Metallica.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
TomboyYaoiFan56 said:
This just describes me perfectly.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
next question »