jibu swali hili

bila mpangilio Swali

post a part of(lyrics) of ur fav song.

Angel of darkness
Angel of darkness
the WORLD is in your hand,but i will fight untill the end.
Angel of darkness
Angel of darkness
dont follow your command,but i will fight and i will stand.
when darkness falls
pain is all
the Angel of darkness
will leave behind
and i will FIGHT

the upendo is lost..beauty and light
have vanished from garden of delight

the dreams are gone..midnight has come
the darkness is our new kingdom.
Angel of darkness
*
Oh! My friend loves that song!
emilyroxx posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
i upendo this song soo much..and it has the greatest words ever..it looks like gives u push!! XD
ShiningsTar542 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
sorry guys if i couldnt maoni in ur answer..but iam tryin my best to read all of ur songs thank u all
ShiningsTar542 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
 ShiningsTar542 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
next question »

bila mpangilio Majibu

RnBStar13 said:
Would have done zaidi than anything
Back then to make wewe smile
To the end of the earth and back
To protect all that we had

Now it's done and I'm gone
But you're back here in my face

So why wewe wanna go kickstart the drama?
Now don't wewe know wewe can't break through my armor?
Just leave me alone, leave me alone
Just leave me alone, leave me alone

Kickstart the drama
Kickstart the drama

It's a little too late to want me now
It's dead and gone
'Cause the fact that wewe messed things up
It's your fault and that's real talk

Now I'm done with your song
'Cause the melody's all wrong

So why wewe wanna go kickstart the drama?
Now don't wewe know wewe can't break through my armor?
Just leave me alone, leave me alone
Just leave me alone, leave me alone

So why wewe wanna go kickstart the drama?
Now don't wewe know wewe can't break through my armor?
Just leave me alone, leave me alone
Just leave me alone, leave me alone

Now I'll be the one that gets to not return your calls
And you'll be the one who gets to feel invisible

So why wewe wanna go kickstart the drama?
Now don't wewe know wewe can't break through my armor?
Just leave me alone, leave me alone
Just leave me alone, leave me alone

So why wewe wanna go kickstart the drama?
Now don't wewe know wewe can't break through my armor?
Just leave me alone, leave me alone
Just leave me alone, leave me alone

I know wewe alisema part but why not post the full song :p
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
wow i looove it's words!!!
ShiningsTar542 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
ShiningsTar542, I think wewe hate "my" song. ^.^"
MaxSparrow posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
who told u that......of cos iam not,i loved it..but iam sorry i just try to replay to all of the songs as i can.bu dont worry i upendo urs :D
ShiningsTar542 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
LunaShay said:
[Verse 1]
Have wewe ever loved someone so much, you'd give an arm for?
Not the expression, no, literally give an arm for?
When they know they're your heart
And wewe know wewe were their armour
And wewe will destroy anyone who would try to harm 'her
But what happens when karma, turns right around and bites you?
And everything wewe stand for, turns on wewe to spite you?
What happens when wewe become the main chanzo of her pain?
"Daddy look what I made", Dad's gotta go catch a plane
"Daddy where's Mommy? I can't find Mommy where is she?"
I don't know go play Hailie, baby, your Daddy's busy
Daddy's uandishi a song, this song ain't gonna write itself
I'll give wewe one underdog then wewe gotta swing kwa yourself
Then turn right around in that song and tell her wewe upendo her
And put hands on her mother, who's a spitting image of her
That's Slim Shady, yeah baby, Slim Shady's crazy
Shady made me, but tonight Shady's rocka-by-baby...

[Chorus]
And when I'm gone, just carry on, don't mourn
Rejoice every time wewe hear the sound of my voice
Just know that I'm looking down on wewe smiling
And I didn't feel a thing, So baby don't feel my pain
Just smile back
And when I'm gone, just carry on, don't mourn
Rejoice every time wewe hear the sound of my voice
Just know that I'm looking down on wewe smiling
And I didn't feel a thing, So baby don't feel no pain
Just smile back...

[Verse 2]
I keep having this dream, I'm pushin' Hailie on the swing
She keeps screaming, she don't want me to sing
"You're making Mommy cry, why? Why is Mommy crying?"
Baby, Daddy ain't leaving no more, "Daddy you're lying
"You always say that, wewe always say this is the last time
"But wewe ain't leaving no more, Daddy you're mine"
She's piling boxes in front of the door trying to block it
"Daddy please, Daddy don't leave, Daddy - no stop it!"
Goes in her pocket, pulls out a tiny mkufu locket
It's got a picture, "this'll keep wewe salama Daddy, take it withcha'"
I look up, it's just me standing in the mirror
These fuckin' walls must be talking, cuz man I can hear 'em
They're saying "You've got one zaidi chance to do right" - and it's tonight
Now go out there and onyesha that wewe upendo 'em before it's too late
And just as I go to walk out of my bedroom door
It's turns to a stage, they're gone, and this spotlight is on
And I'm singing...

[Chorus]
And when I'm gone, just carry on, don't mourn
Rejoice every time wewe hear the sound of my voice
Just know that I'm looking down on wewe smiling
And I didn't feel a thing, So baby don't feel my pain
Just smile back
And when I'm gone, just carry on, don't mourn
Rejoice every time wewe hear the sound of my voice
Just know that I'm looking down on wewe smiling
And I didn't feel a thing, So baby don't feel no pain
Just smile back...

[Verse 3]
Sixty thousand people, all jumping out their seat
The curtain closes, they're throwing roses at my feet
Wont let me write more<_< Heres full lyrics:
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
<3
heyitssmarsx3 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
wow!!! upendo it
ShiningsTar542 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
true..i upendo it soo much
ShiningsTar542 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
MaxSparrow said:
I'm a nightmare, a disaster
That's what they always said
I'm a Lost cause, not a hero
But I'll make it on my own
I've gotta prove them wrong
Me against the world

It's me against the world
We won't let them change how we feel in our hearts
We're not gonna let them control us
We won't let them shove all their thoughts in our heads
And we'll never be like them

I've got no place to go
I've got nowhere to run
They upendo to watch me fall
They think they know it all
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
wow!!! tell me the name of this song plz
ShiningsTar542 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
Simple Plan - Me Against The World
MaxSparrow posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
thx..i will check it out
ShiningsTar542 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
JoeJGirl1994 said:
I came to dance, dance, dance, dance
I hit the floor
'Cause that's my, plans, plans, plans, plans
I'm wearing all my favorite
Brands, brands, brands, brands
Give me space for both my hands, hands, hands, hands
You, you
Cause it goes on and on and on
And it goes on and on and on
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
lol wow chreeful!!! wht is the name of it?
ShiningsTar542 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
its dynamite kwa taio cruz
JoeJGirl1994 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
haha i luv that song!!
CB4evaGiggles posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
ikr me too! its a really good dance song!
JoeJGirl1994 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
emilyroxx said:
TELEPHONE kwa LADY GAGA

Just a second,
It's my inayopendelewa song they're gonna play
And I cannot text wewe with
A drink in my hand, eh
wewe should've made some plans with me,
wewe knew that I was free.
And now wewe won't stop calling me;
I'm kinda busy.

Stop callin', stop callin',
I don't wanna think anymore!
I left my head and my moyo on the dance floor.
Stop callin', stop callin',
I don't wanna talk anymore!
I left my head and my moyo on the dance floor.

Eh, eh, eh, eh, eh, eh, eh, eh, eh
Stop telephonin' me!
Eh, eh, eh, eh, eh, eh, eh, eh, eh
I'm busy!
Eh, eh, eh, eh, eh, eh, eh, eh, eh
Stop telephonin' me!
Eh, eh, eh, eh, eh, eh, eh, eh, eh

select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
sure i know this song..its lady gaga duhh!! lol
ShiningsTar542 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
<3
heyitssmarsx3 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
upendo that song
JoeJGirl1994 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
hehee =D
fatoshleo posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
FearlessSinger said:
wewe make me feel out of my element
like im drifting into the sea
and the ways are pullin' me in deeper
makin' it harder to
breathe

- Aly and Aj Chemicals React.

ANNNNNNNNNNDD

Everytime i try to fly i fall
without my wings i feel so0 small
i guess i need u baby
and everytime i see wewe in my dreams i see ur face, its haunting me
i guess i need wewe baby -britany spears Every Time.. <3
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
woW!!! soo cool upendo it
ShiningsTar542 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
pumpkinqueen said:
"No One Lives Forever" kwa Oingo Boingo

"You worry too much / wewe make yourself sad
wewe can't change fate / But don't feel so bad
Enjoy it while wewe can / It's just like the weather
So quit complaining brother . . . . . . .
No one lives forever!!

Let's have a party there's a full moon in the sky
It's the saa of the mbwa mwitu and I don't want to die

I'm so happy dancing while the grim reaper
Cuts, cuts, cuts
But he can't get me (I'm as)
Clever as can be, and I'm very quick, but don't forget
No one lives forever!!!

wewe think wewe got it rough / What about your darling doggy?
Ten short years / And he's getting old and groggy
I don't think it's very fair
Cold, chop, low, but it's all relative my friend 'cause
No one lives forever!!!
Let's have a party there's a full moon in the sky
It's the saa of the mbwa mwitu and I
Don't want to die (but) . . .

No one beats him at his game
For very long but just the same
Who cares, there's no place salama to hide
Nowhere to run--no time to cry
So celebrate while wewe still can
'Cause any sekunde it may end.
And when it's all been alisema and done . . .
Better that wewe had some fun
Instead of hiding in a shell-Why make your life a living hell?
So have a toast, and down the cup
And drink to Bones that turn to dust ('cause) . . .
No one, no one, no one, no one . . . . . . . (etc.)
No one lives forever!! (Hey!)"
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
wow..i like that kind of songs..its my type..what is the name of it?
ShiningsTar542 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
oh sorry I should have put it down It's "No One Lives Forever" kwa Oingo Boingo
pumpkinqueen posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
its ok i upendo it's words
ShiningsTar542 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
:D yeah
deathroman13 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
chaykittie said:
"Bones Shatter (Never Say Never)"

A Bone shatters, fall apart and hit the floor
If it doesn't thrill wewe it doesn't matter any more
Bones shatter, maybe don't go out this time

No matter where you've been au who wewe are
If it doesn't kill wewe it's sure to leave a horrible scar
Bones shatter, baby don't go out this time

So what's another Stan who's not a shabiki a million miles away?
And what's he gonna do to me that I haven't already seen?
You'll never stop me; wewe know it's everything to me

We'll never stop
Cause we're only getting better
We're not making this up
So just write another letter
I'll be fine
Alive again, another day, I'm not afraid to get over
We'll never stop
Cause we're only getting better, I'll be fine

I've been better seen a brighter side of life
But any friend of the failure's a friend of mine
Bones shatter, baby don't go out this time

So what's another Stan who's not a shabiki a million miles away?
And what's he gonna do to me that I haven't already seen?
You'll never stop me; wewe know it's everything to me

We'll never stop
Cause we're only getting better
We're not making this up
So just write another letter
I'll be fine
Alive again, another day, I'm not afraid to get over
We'll never stop
Cause we're only getting better, I'll be fine
Ill be fine
wewe were everything to me
wewe were everything to me
wewe were everything to me
wewe were everything to me

We'll never stop
Cause we're only getting better
We're not making this up
So just write another letter
I'll be fine
Alive again, another day, I'm not afraid to get over
We'll never stop
Cause we're only getting better, I'll be fine
Alive again
Another day
A way to get over
Alive again
Another day
A way to get over
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
yes lol i know it..i upendo it too
ShiningsTar542 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
TeamSongz4eva said:
Look what this girl … did to me
She didn't cut me off from a good good love
She told me that those days where gone

Now I'm sitting here goin' half crazy
'Cause I know she still thinks about me too
And it ain't no way in hell
That I can be just Marafiki with you

And I wish we never did it
And I wish we never loved it
And I wish I never fell so deep in upendo with wewe and now it ain't no way we can be friends

The way it felt no fakin' it
Maybe we were movin' just a little too fast
But what we've done we can't take it back

(trying to embed muziki video..wont work ughhhhhh))
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
TREY SONGZ CANT BE Marafiki LOLZ LVE THA SONG!!!
TeamSongz4eva posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
nice song..thx :)
ShiningsTar542 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
CassiLuvsBrndon said:
well this isnt my inayopendelewa song but i like it (: yeah but my inayopendelewa part is "No regrets,just love"-Teenage Dream ♥
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
well thx for answerin :P
ShiningsTar542 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
jelenabones said:
My fav song is from Nickelback "If everyone cared"

From underneath the trees, we watch the sky
Confusing stars for satellites
I never dreamed that you'd be mine
But here we are, we're here tonight

Singing, "Amen I, I'm alive"
(I'm alive)
Singing, "Amen I, I'm alive"

If everyone cared and nobody cried
If everyone loved and nobody lied
If everyone shared and swallowed their pride
Then we'd see the siku when nobody died

And I'm singing
Amen I, Amen I, I'm alive
Amen I, Amen I, Amen I
(I'm alive)

And in the air the fireflies
Our only light in paradise
We'll onyesha the world they were wrong
And teach them all to sing along

Singing, "Amen I, I'm alive"
(I'm alive)
Singing, "Amen I, I'm alive"

If everyone cared and nobody cried
If everyone loved and nobody lied
If everyone shared and swallowed their pride
Then we'd see the siku when nobody died

If everyone cared and nobody cried
If everyone loved and nobody lied
If everyone shared and swallowed their pride
Then we'd see the siku when nobody died
When nobody died

And as we lie beneath the stars
We realize how small we are
If they could upendo like wewe and me
Imagine what the world could be

If everyone cared and nobody cried
If everyone loved and nobody lied
If everyone shared and swallowed their pride
Then we'd see the siku when nobody died

If everyone cared and nobody cried
If everyone loved and nobody lied
If everyone shared and swallowed their pride
Then we'd see the siku when nobody died

We'd see the day, we'd see the day
(When nobody died)
We'd see the day, we'd see the day
(When nobody died)
We'd see the day
(When nobody died)

This song reminds me on my best friend...:D
upendo him so much...♥
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
wonderful..tell me the name of it
ShiningsTar542 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
If everyone cared.^
LunaShay posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
AnjaLovesJohnny said:
well, i wanted to post some of the lyrics from the song "sometimes wewe just cant win" (from Jon Fratelli), but its to new to find lyrics from it.
so I post this lyrics

Jonny Come Last (The Fratellis)

Well ask me that swali oh ask me again
When wewe swore that wewe knew me wewe didn't say when
Happiness, Happiness comes in a jar
You're a brave little Cunt but wewe took it too far
And all of the tantrums and each of the lies
They took ages to think up that's no big surprise
And last but not least you're a good talented boy
But wewe aliiba all the majibu and killed all the joy

Well I loved wewe before but I don't any more
Your just burned out and vicious and dumb
And I don't like the way that wewe mean what wewe say
And I don't like what you've become

Tell me wewe mean it I'll tell you, wewe don't
wewe say that you'll try but I know that wewe wont
Well there's one God knows where and there's one in Japan
Was a hundred degrees wewe got shit scared and ran
Well Johnny go easy Johnny go fast
Johnny come lately and Johnny come last
Housewives are hero's and everyone's bent
Well if this was a joke well it's some accident

Well give a mwezi and I'll write wewe line
au two maybe three though it might take some time
I'll write them for drunks and I'll sing them for cash
Well wewe know that old saying about gone in a flash?
They wrote that for me and it fits me so well
It's been my fucking pleasure I bid wewe farewell
Green is the colour but don't it fades fast?
Remember me fondly, Johnny come last


select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
Tavril said:
Avril Lavigne "Sk8ter boy "



He was a boy, she was a girl
Can I make it anymore obvious?

He was a punk,she did ballet
What zaidi can I say?

He wanted her, she'd never tell
secretly she wanted him as well.

But all of her Marafiki stuck up there nose
they had a problem with his baggy clothes.

He was a skater boy, she alisema see ya later boy
he wasn't good enough for her
She had a pretty face, but her head was up in space
she needed to come back down to earth.

five years from now, she sits at nyumbani
feeding the baby
she's all alone

she turns on tv
guess who she sees
skater boy rockin' up MTV.

she calls up her friends,they already know
and they've all got tickets to see his onyesha

she tags along and stands in the crowd
looks up at the man that she turned down.

He was a skater boy,she alisema see ya later boy
he wasn't good enough for her
now he's a super nyota
slamin' on his guitar, gitaa
does your pretty face see what he's worth?

select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
yes i know this song,and i upendo it too
ShiningsTar542 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
zanhar1 said:
In my hands
A legacy of memories
I can hear wewe say my name
I can almost see your smile
Feel the warmth of your embrace
But there is nothing but silence now
Around the one I loved
Is this our farewell?

Sweet darling, wewe worry too much, my child
See the sadness in your eyes
wewe are not alone in life
Although wewe might think that wewe are

Never thought
This siku would come so soon
We had no time to say goodbye
How can the world just carry on?
I feel so Lost when wewe are not at my side
But there is nothing but silence now
Around the one I loved
Is this our farewell?

Sweet darling, wewe worry too much, my child
See the sadness in your eyes
wewe are not alone in life
Although wewe might think that wewe are

So sorry your world is tumbling down
I'll watch wewe through these nights
Rest your head and go to sleep
Because my child, this is not our farewell.
This is not our farewell.


The song is our farewell, I ilitumwa the full song.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
nice..love the words so much thank u
ShiningsTar542 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
fatoshleo said:
secrets- one republic

My God, amazing how we got this far
It's like we're chasing all those stars
Driving shiny big black cars
And everyday I see the news
All the problems that we could solve

And when a situation rises
Just write it into an album
Sending it straight to gold
I don't really like my flow, no, so

Tell me what wewe want to hear
Something that will light those ears
Sick of all the insinceres
I'm gonna give all my secrets away

This time, don't need another perfect lie
Don't care if critics ever jump in line
I'm gonna give all my secrets away

Oh, got no reason, got not shame
Got no family I can blame
Just don't let me disappear
I'm 'a tell wewe everything

zaidi lyrics: link

select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
scarxtardis said:
Chorus to "I'm with you" kwa Avril Lavigne!

Isn't anyone tryin' to find me?
Won't somebody come take me home?
It's a damn cold night
I'm tryin' to figure out this life
Won't wewe take me kwa the hand?
Take me somewhere new
I don't know who wewe are
But I'm, I'm with you
I'm with you...

I like that song!
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
I upendo this song alot ^ ^
Tavril posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
i know it...and i upendo avril so much
ShiningsTar542 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
Geat song isn't it? :D
scarxtardis posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
yes for sure
ShiningsTar542 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
louvreangel said:
I haven’t got much time to waste, it’s time to make my way
I’m not afraid of what I’ll face, but I’m afraid to stay
I’m going down my own road and I can make it alone
I'll work and I'll fight, Till I find a place of my own

Are wewe ready to jump?
Get ready to jump
Don’t ever look back, oh baby
Yes, I’m ready to jump
Just take my hands
Get ready to jump!

We learned our lesson from the start, my sisters and me
The only thing wewe can depend on is your family
And life’s gonna drop wewe down like the limbs of a tree
It sways and it swings and it bends until it makes wewe see

Are wewe ready to jump?
Get ready to jump
Don’t ever look back, oh baby
Yes, I’m ready to jump
Just take my hands
Get ready to, are wewe ready?

-I luv this song and its lyrics!! Madonna<3-
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
bittersweet2242 said:
Do wewe remember, we were sittin' there, kwa the water?
wewe put your arm around me for the first time
wewe made a rebel of a careless man's careful daughter
wewe are the best thing that's ever been mine

select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
nice words!!! thx
ShiningsTar542 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
jodith said:
Trading Yesterday
Shattered lyrics :

Yesterday I died, tomorrow's bleeding
Fall into your sunlight
The future's open wide beyond believing
To know why hope dies
Losing what was found, a world so hollow
Suspended in a compromise
The silence of this sound is soon to follow
Somehow sundown

And finding answers
Is forgetting all of the maswali we called home
Passing the graves of the unknown

As reason clouds my eyes, with splendor fading
Illusions of the sunlight
And the reflection of a lie will keep me waiting
upendo gone for so long

This day's ending is the proof of time killing all the faith I know
Knowing that faith is all I hold

And I've Lost who I am
And I can't understand
Why my moyo is so broken
Rejecting your love
Without upendo gone wrong
Life
Less words
Carry on

But I know
All I know
Is that the ends beginning

Who I am from the start
Take me nyumbani to my heart
Let me go
And I will run
I will not be silenced

All this time spent in vain
Wasted years
Wasted gain
All is lost
Hope remains
And this war's not over

There's a light
There's the sun
Taking all the shattered ones
To the place we belong
And his upendo will conquer

And I've Lost who I am
And I can't understand
Why my moyo is so broken
Rejecting your love
Without upendo gone wrong
Life
Less words
Carry on

But I know
All I know
Is that the ends beginning

Who I am from the start
Take me nyumbani to my heart
Let me go
And I will run
I will not be silenced

All this time spent in vain
Wasted years
Wasted gain
All is lost
Hope remains
And this war's not over

There's a light
There's the sun
Taking all the shattered ones
To the place we belong
And his upendo will conquer all
Yes his upendo will conquer all

Yesterday I died, tomorrows bleeding
Fall into your sunlight

select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
thx i upendo it... XD
ShiningsTar542 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
softballqueen said:
Usher]
(yeah man)
So we back in the club
Get that bodies rockin from side to side (side to side)
Thank God the week is done
I feel like a zombie gone back to life (back to life)
Hands up, and suddenly we all got our hands up
No control of my body
Ain't I seen wewe before?
I think I remember those eyes, eyes, eyes, eyes

Cause baby tonight, the DJ got us falling in upendo again
Yeah, baby tonight, the DJ got us falling in upendo again
So dance, dance, like it's the last, last night of your life, life
Gonna get wewe right
Cause baby tonight, the DJ got us falling in upendo again

Keep downing drinks like there's no tomorrow there's just right now, now, now, now, now, now
Gonna set the roof on fire
Gonna burn this motherfucker down, down, down, down, down, down
Hands up, when the muziki drops
We both put our hands up
Put your hands on my body
Swear I seen wewe before
I think I remember those eyes, eyes, eyes, eyes

Cause baby tonight, the DJ got us falling in upendo again
Yeah, baby tonight, the DJ got us falling in upendo again
So dance, dance, like it's the last, last night of your life, life
Gonna get wewe right
Cause baby tonight, the DJ got us falling in upendo again

[Pitbull]
In the cover of the music
Get naked baby
I'm sorry chica
Better holla at Tyrone
Let him know how I jump through your foot loop
Scolla chico two can
We're from the blocka blocka o polaca
Were the boys get loose like wacka flacka
Oh no man, it's global
Was' up
Colale flacka
I wanna be your gyno, no not your docta
Dale abre ai
Papa Nicholas baby
Let me see
Yo soi un Jaunito
Que stato taito
Yo freco, no OK

Cause baby tonight, the DJ got us falling in upendo again
Yeah, baby tonight, the DJ got us falling in upendo again
So dance, dance, like it's the last, last night of your life, life
Gonna get wewe right
Cause baby tonight, the DJ got us falling in upendo again
Yeah, baby tonight, the DJ got us falling in upendo again
So dance, dance, like it's the last, last night of your life, life
Gonna get wewe right
Cause baby tonight, the DJ got us falling in upendo again
Yeah, thank wewe DJ

select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
wow...i upendo Usher thank u so much XD
ShiningsTar542 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
mae_cait_001 said:
Everybody says that we look cute together,lets make this the ninety two of us remember?no teachers around to see us dancing close.Thats d perfect time 4 me to taste ur lipgloss-FIRST DANCE
They say that hate has been sent so let lose the talk of love,before they outlaw the kiss,baby give me one last hug-NEVER LET U GO.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
i upendo it...what is the name of it?????
ShiningsTar542 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Alyssa2903 said:
Are wewe swimming upstream in oceans of blue?
Do wewe feel like your sinking?
Are wewe sick of the rain after all you've been through?
Well I know what you're thinking
When wewe can't take it
wewe can make it
Sometime soon I know you'll see

'cause when your in you're darkest hour
And all of the light just fades away
When you're like a single maua, ua whose colours have turned to shades of gray
Well hang on and be strong

Where taking each step one siku at a time
wewe can't loose your spirit
Let live and let live forget and forgive
It's all how wewe see it
And just remember keep it together
Don't wewe know you're never alone

'cause when you're in your darkest hour
And all of the light just fades away
When you're like a single maua, ua whose colours have turned to shades of gray
Well hang on, and be strong

No you're not defeated
And soon you'll be smiling once again
Then wewe won't have to feel it
Let it go with the wind
Time passes us by
And know that you're aloud to cry

'cause when you're in your darkest hour
And all of the light just fades away
When you're like a single maua, ua whose colours have turned to shades of gray
Well hang on and be strong

select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
hannah16 said:
Tonight kwa FM Static:

i remember the times we spent together, all those drives
we had a million maswali all about our lives
and when we got to new york everything felt right
i wish wewe were here with me tonight
i remember the days we spent together were not enough
and it used to feel like dreaming except we always woke up
never thought not having wewe here now would hurt so much

tonight i've fallen and i can't get up
i need your loving hands to come and pick me up
and every night i miss wewe i can just look up
and know the stars are holding you, holding you, holding wewe tonight

i remember the time wewe told me about when wewe were eight
and all those things that night that just couldn't wait
i remember the car wewe were last seen in
and the games we would play
all the times we spilt our coffees
and stayed out way too late
i remember the time wewe sat and told me about your Jesus
and how not to look back even if no one believes us
when it hurts so bad sometimes not having wewe here, i sing

tonight i've fallen and i can't get up
i need your loving hands to come and pick me up
and every night i miss wewe i can just look up
and know the stars are holding you, holding you, holding wewe tonight
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
KnougeChick said:
Imaginary kwa Evanescence

Paper flowers
Paper flowers

I linger in the doorway
Of alarm clock screaming monsters calling my name
Let me stay where the wind will whisper to me
Where the raindrops as they`re falling tell a story

In my field of paper flowers
And Candy clouds of lullaby
(Paper flowers)
I lie inside myself for hours
And watch my purple sky fly over me
(Paper flowers)

Don`t say I`m out of touch
With this rampant chaos, your reality
I know well what lies beyond my sleeping refuge
The nightmare I built my own world to escape

In my field of paper flowers
And Candy clouds of lullaby
(Paper flowers)
I lie inside myself for hours
And watch my purple sky fly over me
(Paper flowers)

Swallowed up in the sound of my screaming
Cannot cease for the fear of silent nights
Oh, how I long for the deep sleep dreaming
The Goddess of imaginary light

In my field of paper flowers
And Candy clouds of lullaby
(Paper flowers)
I lie inside myself for hours
And watch my purple sky fly over me
(Paper flowers)

Paper flowers
Paper flowers
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
HarleyQuinn1 said:
There he goes
My baby walks so slow
Sexual tic-tac-toe
Yeah I know we both know
It isn't time, no
But could wewe be m-mine?

We'll never get too far
Just you, me and the bar
Silly menage a trois, sometimes
Would wewe be m-mine?
Would wewe be m-mine?
Would wewe be m-mine?

Oh baby, light's on
But you're mom's not nyumbani
I'm sick of laying down alone, hujambo
With this fever, fever, yeah
My one and own
I wanna get wewe alone
Give wewe fever, fever, yeah

There it goes
wewe aliiba my so and so
'Cause, sweetheart
No-no-nobody a-kno-kno-knows me
au can find
Time to be m-mine, mine

Let's get inside your car
Just you, me and the stars
Kind of menage a trois, sometimes
Would wewe be m-mine?
Would wewe be m-mine?
Would wewe be m-mine?

Oh baby, light's on
But you're mom's not nyumbani
I'm sick of laying down alone, hujambo
With this fever, fever, yeah

[ From: link ]

My one and own
I wanna get wewe alone
Give wewe fever, fever, yeah

Yeah yeah yeah
Yeah yeah yeah
Yeah yeah yeah

wewe burn me, burn me up
Baby yea, yea

baby you're mine
Baby you're mine,
mine,
you're mine

Oh baby, light's on
But you're mom's not nyumbani
I'm sick of laying down alone
With this fever, fever, yeah
My one and own
I wanna get wewe alone
I got this fever that I can't sweat out

Oh baby light's on
But you're mom's not nyumbani
I'm sick of laying down alone
With this fever, fever, yeah
My one and own
I wanna get wewe alone
Yeah give wewe fever, fever yeah

Give wewe my f-f-fever my f-fever
Give wewe my f-f-fever my f-fever
Give wewe fever, fever, yeah
Give wewe fever, fever, yeah

select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
next question »