jibu swali hili

bila mpangilio Swali

What do wewe think happens after death?

 MiizLadiDiime posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
next question »

bila mpangilio Majibu

r-pattz said:
Nothing.

When wewe die, wewe die. Your body shuts down, and you're cremated au stuck in a coffin to rot away.

People remember wewe for a little bit, but when they're gone, you're gone completely. You're in no memories, in no Heaven au Hell, in no nirvana au state of bliss.

You're gone. It's as if you've never even existed.

That's it.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
how cynical. if people really did upendo you, wewe will never be forgotten.
justliveitlive posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
^ But the people wewe love, and that upendo you, they die as well. And with them the memory of wewe dies as well.
r-pattz posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
I agree with your answer
xXSweeneyXx posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
mcrkilljoygirl said:
Depends on what wewe do in Earth.
wewe go to heaven au to Hell.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
iluvllllll said:
Funerals.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
haha, we think alike. ;]
justliveitlive posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
*best*
r-pattz posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
Thank wewe *bows*
iluvllllll posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Duncan-superfan said:
Maggots eat your corpse.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
Insane4ever said:
Dear god help us!!!!! Hell
well at least for me.....
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
au u will just have to wait n find out....its a pain.......
Insane4ever posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
awww well thats how i would react
i-love-rping posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
TeamSongz4eva said:
little pieces of the esrth fade away for every one person who diezs yah so when the last person on earth dies **PLOP** the world dissolves into nothingness
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
Delilah_Scruggs said:
I think it depends on the individual.

But basically: wewe either go to Heaven au Hell.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
jussmile247 said:
After death wewe will stand before God and give an account for everything wewe said, thought, au did in your life. And based upon how wewe lived your life, that will determine whether au not God puts wewe in Heaven au Hell.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
What if wewe lie? O_o
r-pattz posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
Ask God to forgive you.
jussmile247 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
Right, right.
r-pattz posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
carol1022 said:
wewe go to the place wewe deserve to be based on your life on earth. So wewe better make good choices.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
Sugartooth900 said:
Reincarnation
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
how could wewe be reincarnated?
wolfgirl985 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Animewolfchick said:
Nothing...
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
wisegurl said:
Like in Percy Jackson... wewe go to hades and either stand in a giant place forever if u didn't do anything special, if u did bad then u get tortured, and if u do good then u party, and if u get reincarnated 3 times and do good in each one then u go to th ultimate party place( the isles of the blest)

Jk about all of that its just made up but watever:)
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
So wewe get punished for being ordinary? And do wewe just believe this because of Percy Jackson?
r-pattz posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
I don't believe it it was just a different answer...
wisegurl posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
Wait, so why did wewe post this if wewe don't believe it? The swali was "What do wewe think happens..."
r-pattz posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
justliveitlive said:
Well, what I think happens is that after wewe die there is usually a funeral. And at this alisema funeral people will cry, because they are really going to miss you. And after the funeral process, wewe will be lowered into the ground and then people will cry some more.
Lot's of crying wewe see? It's quite sad. Then, flowers will be placed on your grave site and then some zaidi crying will occur and then the closest family to wewe will be there for a little while longer, but then they will leave. After this process comes the grievance process. A lot of grief and the alike. Then visitations to your grave will also occur. How many depends on how well liked wewe were.

But, if wewe are cremated then the above will not occur.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
cookiehead101 said:
black out then u appear in either heaven au hell dats wat i think
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
PaisleyPark said:
I BELIEVE we either go to Heaven au Hell.

Depending on the choices wewe made while alive.


Just my opinion. :)
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
dustfinger said:
Hopefully we go to Elsewhere
select as best answer
 Hopefully we go to Elsewhere
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
katie9910 said:
Nothing...you know kinda like before wewe were born?
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
wolfgirl985 said:
wewe are mourned from the people wewe love, then laughed at kwa the ones that hate you, but it wouldn't matter. Your dead means your dead and gone from pain. wewe are free..
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
No zaidi pain, but no zaidi love.
r-pattz posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Justinsgirl345 said:
After death god decide if u go to heaven au hell. good girls go to heaven bad girls com wit me lolz
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
16falloutboy said:
I think when u die, later, way later, u end up in another body..it's true, and if u say I'm wrong....you'll be sry -_-...cause im never wrong
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
next question »