jibu swali hili

bila mpangilio Swali

I need help uandishi a song!

This is a song I wrote.
PLEASE help me hariri it!

Dying 4 U:

When the sun rises up in the sky,
I think about you.
When everything seems alright,
I hide the fact that,
I really do want you.
Don’t think I could live without you.
Nobody knows.
And I won’t tell them.

I can shake you.
I may break you.
But you’ll never know how I feel.
I’m playing hard-to-get.
Just don’t get upset.
When it burns my moyo
to let wewe go.
Gotta let wewe know.
I’m dying for you.
Dying for you.

When wewe try
to act
so cool.
And it doesn’t work out.
I, I think it’s cute.
But wewe could never know.
Oh, oh, oh.
When wewe flip your hair
out of your eyes.
But it just gets messed up.
I, I think it’s charming.
But wewe can’t ever figure out.
No, no, no.

I can shake you.
I may break you.
But you’ll never know how I feel.
I’m playing hard-to-get.
Just don’t get upset.
When it burns my moyo
to let wewe go.
Gotta let wewe know.
I’m dying for you.
Dying for you.

Can’t take it anymore.
I want wewe kwa my side.
When I’m alone at night.
Hold my hand.
Tell me that wewe upendo me.
Need you, want you.
Can’t live another siku without you.

I can shake you.
I may break you.
But you’ll never know how I feel.
I’m playing hard-to-get.
Just don’t get upset.
When it burns my moyo
to let wewe go.
Gotta let wewe know.
I’m dying for you.
Dying for you.

Dying, hurting, when you’re deserting.
Helpless, needless.
Want wewe so bad.
Dying for you.
Dying for you.


 grahamgirl2 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
next question »

bila mpangilio Majibu

PftFan99 said:
It seems fine to me.. it doesn't need any editing. It is perfect the way it is.

select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
Wow.Encouragement.Best and Only.
cloudstrifefan posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
cloudstrifefan said:
Beautiful.Post a video of wewe imba it on YouTube and maybe you'll be discovered and get money.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
i agree with him!!!!
lois4 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
I'm a girl...
cloudstrifefan posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
LadyL68 said:
Beautiful:) don't change a bit of it...
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
Amberla said:
Very emotional song... I like it :) Especially the lines:

I can shake you
I may break you

Hahahha xD lol can't stop laughting, sorry!
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
XxEmolovexX said:
awesomeo


select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
dodo_isgreetfan said:
its aswam
u can add this if u want
if u hold me i will sheak , if u drop me i will break ,if u dont call i will worry ,and if u need me i will hurry ,if u hurt me i will cry , but if u leave me i will die
hope iu like it
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
next question »