jibu swali hili

bila mpangilio Swali

Have wewe ever done something to help a friend that nearly cost wewe your life?

i saved my friend from getting shot kwa a guy who wanted to kill her for no reason. i took the bullets for her and i was shot in the shoulder, stomach and near my heart. luckily we both are still alive, and i was the only one wounded.
*
wow!
harindirulz posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
 Toshiro_ice posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
next question »

bila mpangilio Majibu

dsprtpenguin said:
I saved my friend from Chris Brown. Now I got bruises. Loooooool.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
lol
iluvsmj posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
rapunzeleah123 said:
Omfgosh, that makes mine sound stupid! I ran out into the middle of the mitaani, mtaa to get a soccer ball for my best friend and was almost hit kwa a car. Two months later, my best friend died of a bleeding brain
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
JudyNails said:
um this time my friend and i was walking and she was listining 2 her mp3 and a car was comming 4 her and i told her 2 get out the way but she didnt so i pushed her and the car was 27 inces away from hitting me in the side.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
Wow wewe measured? Jkjkjkjkjk that sounds really scary :( I'm sorry:(
rapunzeleah123 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
Don't get mad plz if wewe thought I was mean! Here is some "I'm sorry" cake
rapunzeleah123 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
I say guesstimate too, you're not alone in this world!;)
rapunzeleah123 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
iluvsmj said:
wow that was really nice of u. well my friend was gonna kill me because, i almost let her dog get ran over kwa a car. the car in the dog was inches away no, centimeters:) luckly the guy's window was down and he saw the little shitzu:)

select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
Chaann94 said:
It was the other way around actually =$.
My friend grabbed me kwa the arm and dragged me off the crossing road(u know, where pedestrians kuvuka, msalaba the street), nearly being hit kwa the truck too(i didn't see it coming).
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
My friend did that too, I was about to get hit kwa the mail truck....a little ironic
rapunzeleah123 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
next question »