jibu swali hili

bila mpangilio Swali

I need some girl advice!

Umm guys I think I've fallen in upendo for the first time! And ihonestly don't know what to do so can u guys help me?
 tdiCxTlova18 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
next question »

bila mpangilio Majibu

adultswimperson said:
I'm not a girl but I can give wewe advice.

Just be yourself, act normal and do whatever it is wewe do.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
RukiaKuchiki88 said:
Oh boy I've been through this! And due to my klutzy (Is that a word? -_-') Nature I've screwed up...ALOT..
And I've had some boys reject me because I'm like that, oh yes even I have gotten the "It's not you, it's me!" speech! I recently met this new guy, and I feel he's the right one, so I'll tell a couple of things I know from experiance:
1. ALWAYS be yourself. Never try to change your personality to a boys liking, stay true to your nature!
2. If A guy can't accept wewe for who wewe are, drop him faster than a hot potato!
3. Whenever wewe go on a date, dress up nice, but make sure wewe like what your wearing...trust me.
YES! So here are some pointless common known tips! Hope it helped...(though im sure it didn't)
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
skillet_luvr said:
Cutting wewe off short:

You're not in love. wewe even alisema ^^ 'I think'.

When you're in love, wewe know it. Even if wewe try to deny it, you're still in upendo because wewe feel it.

upendo isn't something wewe think. It's a feeling and emotion.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
i agree when its upendo theres no i think its I KNOW
Thecharliejay posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Shadowmarioking said:
Well think about it: do wewe think that he likes wewe back? And are wewe sure you're in love?
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
We're dating
tdiCxTlova18 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
Ah, then that changes the entire situation. Wait a little while longer and see what happens with the relationship.
Shadowmarioking posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
espiofan123 said:
All u need to do is to wait and see if he chooses u au not, I have a friend who had a boyfriend that chose a another girl

select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
Seastar4374 said:
I'd let the person know honestly. If they say no they say no. There's always someone out there who feels the same way.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
RikuSoraKairi3 said:
Listen to your moyo an you'll know the answer ♥
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
InvaderStickly said:
You're not in love. TRUST ME.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
nikki5516 said:
Omg, Ive been through A LOT within upendo and relationships and stuff.. but for once.. I cant think of anything to say.. Well right now Im tried and have a headach but if wewe need any advice, wewe can usually count on me.. well unless I dont know what to say.. O_o
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
chelo_monster said:
.I want to help you..but..I've never been in love..
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
GoldnSnitch_96 said:
Do u know her on fanpop au in real life?
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
real life and ita BOY
tdiCxTlova18 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
Hmm, well, when wewe hear his name, how do wewe feel?
GoldnSnitch_96 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
next question »