jibu swali hili

bila mpangilio Swali

when wewe die what is the one song you'd like to be played at your furneral?

for me it would be cygnet committee kwa david bowie
 when wewe die what is the one song you'd like to be played at your furneral?
*
It's a really long orodha ........
Spring200 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
so, you've tought about it alot
Skylen posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
@trainofdoom, That song is kwa Ludacris, and it's called "Move Bitch".
adultswimperson posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
 Skylen posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
next question »

bila mpangilio Majibu

Usui--takumi said:
Burn, baby, burn
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
exelent choice :P
Skylen posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
Thank you.
Usui--takumi posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
XD lol
SweetSponge posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
I see wewe getting cremated. XD
ImDyingUrNotHA posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
brownwolf13 said:
I would choose Life is Beatiful.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
thats a beautiful song<3
Lulu_Kururugi posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
NerdyBanana said:
if i die young, kwa perry
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
kwa "The Band Perry" not "Perry" xD
kaboomgirl posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
siean said:
Messege to the world , story of the year
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
vlad_todd_fan said:
The Other Promise
Dearly Beloved
au Midnas Lament
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
katetekiku said:
Banner kwa LIGHTS.
Link: link
Lights:
select as best answer
 Banner kwa LIGHTS. Link: http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=DyW5tkOlofU Lights:
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
ilovecornholio said:
If i die young kwa The Band Perry au Gone too Soon kwa Michael Jackson
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
loveandpain said:
if i die young that song makes me cry every time
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
KorIMoriTsuki said:
Since I'm a big Japanese muziki shabiki and an even BIGGER anime fan....

From Kuroshitsuji; Kalafina's Lacrimosa

link
select as best answer
 Since I'm a big Japanese muziki shabiki and an even BIGGER anime fan.... From Kuroshitsuji; Kalafina's Lacrimosa http://www.fanpop.com/spots/kalafina/videos/24233118/title/kalafina-lacrimosa
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
swiddlewiddle said:
I don't know... something classy, like "At Peace", kwa Thomas Smith.

select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
itZ absoloutely fuckin BEAUTIFUL ♥
jazzys-baby posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
megann1992 said:
Another One Bites The Dust
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
...how appropriate...
Skylen posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
lol
SweetSponge posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
Lol... YouTube vid: 'megann1992's death while I play unfitting music' xD
Bond_Of_Fury posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
lol what an eccentric choice
dexisawesome posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
dreamfields said:
I Can Only Imagine, kwa Mercy Me.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
bluesweets said:
Tell Me Why - Supermode
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
someone_save_me said:
wewe didn't say it had to be otherwise fitting.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
=))! That's so much better than mine :))
swiddlewiddle posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
the preist will be soo pissed x)
Skylen posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
SweetSponge said:
Theres a lot that ive been thinking of...well one that i can remeber now is Poetaster and imba Dolls kwa Kaito and Gakupo of Vocaloid
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
Vocaloidcode01 said:
Sakura No Ame kwa Hatsune Miku... *sniff* I want this played at my graduation, too... TT.TT
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
Bond_Of_Fury said:
Phew... I dunno. Prob. something that hasn't got much to do with my death. Like "Rhiannon", kwa Fleetwood Mac.

[EDIT] wewe know what, scrap that. What I'd like to be played at my funeral, is "Wish wewe Were Here", kwa pink Floyd.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
wow...i actually know these bands and songs ;)
Skylen posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
dexisawesome said:
Alejandro- Lady GaGa.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
simpleplan said:
One kwa Simple Plan
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
hidan141 said:
Yes.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
blackmagic101 said:
I would want happy songs and hard rock to be played, also I would want people to laugh and wear colores. Never would I want it to be sad and depressing at all. I want it to be happy, and people to be laughing and smilling.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
SilverHedgeh0g said:
'Nuff said.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
dancergirl78 said:
Baby kwa Justin Bieber
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
Breaking news: 78 people die during funeral. Full story at 10.
hidan141 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
*watches the news* OMG! Thats so sad! I wonder what the cause of death was...hmmmm.......................................
ImDyingUrNotHA posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
I understand that you're just jealous of him :P
dancergirl78 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
CMxJ2xKA_L0Ve said:
wewe cried wolf. the tears they soaked your fur. the blood dripped from your fangs. wewe alisema 'what have i done?' ... wewe upendo that kondoo, mwana-kondoo with every sinful bone and there wewe wept alone. your moyo was so contrite.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
SymmaGirl2 said:
This epic song:

link

And Core B9 from Portal 2!
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
16falloutboy said:
>:) and I want to be buried in black too
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
BatCountry9000 said:
This beautiful masterpiece.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
Gred_and_Forge said:
Armor For Sleep - The Truth About Heaven

But that’s not why I'm here
I came down here to tell you
It rains in heaven all siku long
I wanna find wewe so bad and let wewe know
I’m miserable up here without you
Miserable up here without you
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
SummerMoon said: select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
Lulu_Kururugi said:
i have liked this since i was 2 au 3 years old
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
i watched that cartoon too when i was little...even learned to speak a bit finnish
Skylen posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Me_Iz_Here said:
If I Die Young kwa The Band Perry
Plans kwa Hayley Taylor
Three Wishes kwa The Pierces
Envy kwa Digital Daggers
Coldfeet kwa Andrea Wasse
How to Save a Life kwa The Fray
Save Me kwa Nicki Minaj
Taylor Swift. Just Taylor in general.
The orodha goes on forever...

And probably this because it's so pretty.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
ImDyingUrNotHA said:
Land Down Under - Men At Work




And I Do :)
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
Chaann94 said:
Highway to Hell kwa AC/DC
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
that would be my back up choice :P
Skylen posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Renarimae said:
:P
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
MasterOfFear said:
Maybe one of the songs from O Brother were art thou, like I'll fly away. Something to cheer the people there up.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
MyDeadSummer said:
I know that Mikey and Gee wrote if for thier grandmother Elena but, still, i upendo this song <3
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
ivoryphills said:
I have three choices:
1- "Memory" kwa Within Temptation
2- "Anthem of the Angels" kwa Breaking Benjamin
3- "My Sacrifice" kwa a band whose name I have yet to know...
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
Thought of zaidi songs: "Still Broken" kwa Plan Three, "Sober" kwa Pink, "Life is Like a Boat", that end credit song from Bleach, and "Forever Young" kwa Jay-Z.
ivoryphills posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
_naiza said:
Viva La Vida.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
kaboomgirl said:
This. *sniff* ;-;
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
au the Fruits Basket theme....I was so happy when wewe smiled, Your smile breaks through the clouds of gray, Far from the sunny days that lie in sleep, Waiting with patience for the spring when the flowers can bloom renewed again, Knowing there’s zaidi beyond the pain of today, Although the scars of yesterday remain, wewe can go on living as much as your moyo believes, wewe can’t be born again although wewe can change, Let’s stay together always ....
kaboomgirl posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
MaximumRide12 said:
Currently: Teenagers kwa My Chemical Romance. :/ I'm just weird soooooooo, yeah
Also, Another One Bites the Dust
Crayons could melt on us for all I care (I think that's the title)
And anything written kwa P.O.D
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
darkwave said:
This song :(
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
adultswimperson said:
I don't know.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
tdafan121 said:
This song~ It's the sweetest thing I ever heard ,^.^,
And it's also a mark of my latest change in life, where my upendo of anime stemmed from and the doors it has opened. Fruits Basket alone has affected and really changed my life a lot.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
Twilight_Dream said:
Angel kwa Sarah McLachlan.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
TashaMorgan said:
Since i should be murdered kwa my parents today,it will be deuces.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
next question »