jibu swali hili

bila mpangilio Swali

If i was trying to kill myself what would u say au do?

*
dude, the first time i read ur question, i missed the "if" . and i was like WTH
emoboy44 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
lmao
amaya2000 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
 amaya2000 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
next question »

bila mpangilio Majibu

YoYoLover4Ever said:
I'd take the (insert tool of death here) away from wewe and hold wewe until it ended; coaxing wewe and trying to calm wewe down.
And if that doesn't work; try and knock some sense into wewe (without hitting wewe physically)
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
Lulu_Kururugi said:
tell wewe not too
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
smartone123 said:
what....?
select as best answer
 what....?
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
BlindBandit92 said:
I'd say wewe are being an attention whore and if wewe was going to do it wewe would have done it sooner. au I would probably (If I believed you) tell wewe not to do it.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
kfchater94 said:
I'd tell wewe that everyone has tried but that I know wewe won't go through with it because your asking us to stop wewe which means wewe won't do it. So honestly I'd tell wewe to go ahead and do it.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
missracoon said:
I would pull this face.
select as best answer
 I would pull this face.
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
emoboy44 said:
spalsh some water on u and say "dude, were u sleep walking?"
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
VanilaCoco said:
I'd slap wewe :3
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
Dream-On said:
i would do nothing ....*bows for you*
...what a great hero.

select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
Kiras_Follower said:
....-_-
select as best answer
 ....-_-
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
xD Same here...
BeastBoyCahill posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
wantadog said:
Suicide is wrong...let me kill wewe instead so wewe don't get in trouble
select as best answer
 Suicide is wrong...let me kill wewe instead so wewe don't get in trouble
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
XD
BeastBoyCahill posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
x)
Sandfire_Paiger posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
That's my new ikoni =D
DarkCEpitome posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
-AllTheTears- said:
bitch, kahaba Please




BYE SEE wewe IN HELL
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
IoYoI said:
I'd watch this video again.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
:D
BeastBoyCahill posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
DreamyMuffin said:
Don't kill yourself because what wewe are going to do is selfish.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
BeastBoyCahill said:
Stop the firetruck out of you!!
Even though you're not one of my inayopendelewa users, almost nobody deserves such a thing!
select as best answer
 Stop the firetruck out of you!! Even though you're not one of my inayopendelewa users, almost nobody deserves such a thing!
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
upendo the picture~
Sandfire_Paiger posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
Thanks.
BeastBoyCahill posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Isabella-G-S said:
Say hi to God for me.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
DarkCEpitome said:
Depends on how you'd do it.



If wewe were hanging yourself;
I'd ask wewe if wewe had any spare rope au cloth au whatever you'd use.


If wewe were taking some pills;
I'd ask for whatever's left.


If wewe were cutting your wrists;
I'd ask if I could use it after you.

If wewe jumped off a cliff;
I'd run over yelling at wewe to stop, then when I catch up to wewe before its to late I'll suggest that we jump off together. :) It'll add to the adrenaline rush before our untimely yet at the same time timely deaths. ^_^

If wewe were to songesha in front of a moving car;
I'd stand there right behind wewe (stronger impact kwa being moved kwa two exceedingly, extremely fast and furious massive (NO offense, not callin' wewe fat au anything) objects...

If wewe were to drink posion;
Ask au just take whatever's left (I mean, you'd be dead anywyas...it wouldn't really bother wewe if I took the remainders of whatever wewe used when you're dead, wouldn't it? =/)

If wewe moved in front of a train;


....Yeeaaaahhh, I'd pass that one. :)


And try to save you. ^_^

From all of them :)



If wewe stood in front of a moving car;

select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
blossomyumyum said:
Scream, 'STOP!' No ONE has the right to do suicide. Trust me, I've tried it plenty of times... not fun, at all. It's a serious matter and I wish people in places such as the media would understand just how tortured it can make people. Just NEVER poke fun of something like that with me, because it's not funny in the least!
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
next question »