jibu swali hili

bila mpangilio Swali

Pray for my best Marafiki mom.

She got into this huge car wreck and she's really hurt.. She has a destroyed ankle, blood in lungs, liver bleeding, bruised ribs, and she's had a huge stroke. Please pray for her.
 Pray for my best Marafiki mom.
*
I hope she gets better, i feel bad for her.
XxKeithHarkinxX posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
wewe don't have to pray, but hope she gets better. I know some people aren't very religious and that's fine.
ISABELLA92 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
^Like me, but i do hope she gets better~ my condolences~
XxKeithHarkinxX posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
 kfchater94 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
next question »

bila mpangilio Majibu

XxKeithHarkinxX said:
I'm not religious, but I hope she gets better,


My condolences.


select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
FUCK YOU!!! wewe DON'T POST SHIT LIKE THAT ABOUT A SUBJECT AS SERIOUS AS THIS. HOW WOULD wewe FEEL IF THIS WAS YOUR MOM? HUH? ASSHOLE!!!!!!!
kfchater94 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
Ahh now wewe change your answer
kfchater94 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
@kf, yes, and if wewe continue to be a bitch, i'll change it back ^-^
XxKeithHarkinxX posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Shadowmarioking said:
I don't pray since I'm not religious.
I do hope your friend's mom is alright, and I offer my condolences to wewe and your friend's family. This must be a difficult time for them.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
thank wewe
kfchater94 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
^Also, reacting with anger to others who don't sympathize with wewe doesn't solve anything. If anything, wewe are doing zaidi harm to yourself than the other person. Anger doesn't solve any problems, it only creates them. I understand that wewe are going through some hard times, but losing your temper will not benifit wewe in any sense. You're welcome though.
Shadowmarioking posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
It will help me. It's better to get angry on here then to get angry while I'm in the room with her. Isn't it?
kfchater94 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
^Getting angry in the first place is incorrect. Is anger helping wewe right this sekunde right now? No, I doubt it is. wewe shouldn't be inaonyesha your anger on here, since in reality on the internet no one will really care. wewe should be hoping, au in your case praying for your friend and doing your best to cheer them up and keep them happy while their mom is going through this rough time.
Shadowmarioking posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Brandey said:
Oh I'm really sorry :((((((((( I hope she'll be fine

& I don't know what's up with these people,they're really rude. :O
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
Thanks for the support.
ISABELLA92 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
It's life bro.
XxKeithHarkinxX posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
Thank wewe for your support
kfchater94 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
You're welcome..
Brandey posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
noahnstar1616 said:
Maybe this would be better on The Christianity Spot.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
Aye.
XxKeithHarkinxX posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
Eeyup.
noahnstar1616 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
@Shadow True.
noahnstar1616 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Ale1152 said:
Yes, its tragic that something like that happened, but seriously, not the best place to post this question.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
I didn'y know that there was a religious spot.
kfchater94 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
thank wewe
kfchater94 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
You're welcome.
Ale1152 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Agent-004 said:
May God bless that poor woman...
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
Thank wewe for your support
kfchater94 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
wewe truely are a blssing.
kfchater94 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Lady_Rebel said:
I will pray for her. God bless.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
Thank you. wewe are a blessing. And thank for having ampathy.
kfchater94 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
empathy not ampathy
kfchater94 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Mrs-X said:
Sure
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
Thank wewe
kfchater94 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
zanhar1 said:
Oh my, I'm so sorry. She's in my thoughts and prayers.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
Thanks. She's going to need it.
ISABELLA92 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
Thank you. wewe and the few others on here are the reason why humanity goes on.
kfchater94 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
yeah
kfchater94 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Animeanimal said:
Wow.....I cant believe some of the things that is being alisema about this. We are sad pitiful creatured indeed. Instead of saying that "shit happens" even if wewe are NOT religious they could have AT LEAST alisema that they hoped she got better.


anyway.....I hope she does get better and WILL be prraying for her. wewe have my best thoughts and prayers
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
If wewe didn't notice, i alisema it many times, like my maoni on the questions. my god :/
XxKeithHarkinxX posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
Kieth did say that she hoped she gets better afterward.
zanhar1 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
yeah afterward. But thank wewe Animeanimal wewe are standing up for me. Thank you. I don't agree with how angry I got but wewe don't post certain things. Keith wewe alisema it afterward how about inayofuata time wewe say it staight off instead of saying shit happens.
kfchater94 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Chaann94 said:
I'm really sorry for you!
Even though I don't pray, she'll be in my thoughts.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
Aye same here.
XxKeithHarkinxX posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
Thank you. wewe saying that is nice to hear.
kfchater94 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Earthling123 said:
Since, I'm not religious, I don't pray, but I really hope she feels better. If that was my mom I'd be in the hospital with her all day, even though she yells at me a lot. I still upendo her.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
Thank wewe even if wewe don't pray your words have helped. Everyone who has ilitumwa something nice I owe a thank wewe to. Y'all are the reason the world is a better place.
kfchater94 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Dreamtime said:
that's really horrible i'm so sorry...
hope she gets better soon

select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
Thanks for the support.
ISABELLA92 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
Thank you. wewe saying that is nice to hear.
kfchater94 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
wewe are very welcome
Dreamtime posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
next question »