jibu swali hili

bila mpangilio Swali

If wewe could travel through time and meet yourself when wewe were a kid, what would wewe say?

Don't jump over that electric fence!!!
 Freakoutnow posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
next question »

bila mpangilio Majibu

Sinna_Hime_chan said:
Um - actually that is really deep, so I am not going to answer this in some dumb way when I have a very bad past.

I would have said, "You are very precious and have a beautiful soul... Do not believe what they say au when they try to hurt you. Do not believe it is you. Do not let them hurt what is inside because wewe ARE wonderful and precious - believe that. Do not listen to other people. I upendo wewe and I care."
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
wantadog said:
wewe will grow up to be a man obsessed with foreign cartoons. wewe will buy merchandise that is probably way overpriced, but wewe don't care because wewe will look like a Soul Reaper. Good luck with that. I'm gonna go watch Dragon Ball Z.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
Newset said:
I would tell myself not to go to school on friday the 12 of mars and just to stay at home, because i broke my arm that siku :(
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
mahnoor said:
I wish I could go back to the time when me n my ex were kids and were so good friends.....no troubles no problems and no cheating :') :')
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
PPGZMomoko said:
SUP nyumbani SKILLET!!! XD
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
maritina12345 said:
Keep your hands of off chokoleti ! LOL XD!
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
numnumyellow67 said:
"You listen to me, do NOT go up the stairs with Natalie. Trust me, wewe will regret it. But, being the contradicting, stubborn little kid wewe are, wewe probably aren't going to listen to me."

Because Natalie and those stairs, I BROKE MY ARM, and I still blame her today. I just tease her about it. STUPID LOOSE RAIL >:(
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
cutiepie0310 said:
I would ask, "Would wewe like to be my friend?!" :D
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
seffro said:

select as best answer
 [I] [/I]
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
yayayaya XDDDD
Sinna_Hime_chan posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
DetonatorXP said:
I know this is random, but: "If wewe dont hate someone, dont tell them wewe do, it will be the biggest mistake youve ever made." Wow, I made it sound so dramatic.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
that is profound
Sinna_Hime_chan posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
Well, I have a pretty happy life, I would just change that if i could change anything.
DetonatorXP posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
killerbunnyz96 said:
hey, you, convince your mom that wewe should meet your dad that she hid from wewe all those years.


Seriously, if i had met my dad a lot sooner i would probably be much better off.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
Tdinoahiscute4 said:
"NEVER befriend Aubrey. NEVER."
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
I wish I could have told myself the same thing.. but with a different person, of course .-.
ErnieHannah333 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
Aubrey can't take a lumping joke.
Tdinoahiscute4 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
ErnieHannah333 said:
I'm still a kid, I think, but I guess I would tell myself to start watching anime again sooner (I used to watch it a lot but then stopped for some unknown reason). And not to be Marafiki with that girl who betrayed me for a boy who didn't even like her back.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
iPsychic said:
'You'll become obsessed with Cartoon Network when you're older. You'll start to hate your current obsessions Spongebob and Phineas and Ferb. You'll hate Disney and Nick when you're older. You'll watch older 90's cartoons and wish wewe were a 90's kid. Now go, and watch Cartoon Network,' ~Me Now.

'WHAT!? That can't be possible!' ~Le old me.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
randomgirl3000 said:
I would say to keep my mouth shut in the furture, and I would tell her about all the hit songs, shows and movies.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
Pachi-kun said:
"You like singing, don't you? Keep that in mind when you're down and feel like wewe can't do anything. It will make wewe feel zaidi motivated, and maybe even make wewe feel that wewe belong to this world. Keep it up."

I guess. imba is the only thing that can make me feel better nowadays, soo.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
xLovlikitty27x said:
''be strong,do not be afraid and don't let others get u down''
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
simpleplan said:
Start to watch Doctor Who right now.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
CielXlizzy19 said:
"Kill yourself now before things get worse."
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
next question »