jibu swali hili

bila mpangilio Swali

How do you...

Stop feeling guilty for something wewe know wewe weren't suppose to do but did it anyway?
 Musiquelover posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
next question »

bila mpangilio Majibu

usernameinvalid said:
Eat!
select as best answer
 Eat!
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
Lol
Musiquelover posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
XxKeithHarkinxX said:
Own up to your mistake, admit wewe did when wewe knew wewe weren't supposed to, and apologize if necessary.

select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
yeah same.
hpfangirl29 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
egyptprincess7 said:
What I would do is,try to forget about it. Do something like,make some food,read,listen to muziki au play video games. Just,try not to think about it. Unless,you wanna confront what happened and admit that wewe did it.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
x-Yumi-x3 said:
Do something wewe enjoy.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
zutaradragon said:
don't ask some1 who has no guilty conscience...
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
XxTheBeatlesxX said:
Acknowledge that wewe did something wrong and accept it. Promise that you'll never do it again.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
hgfan5602 said:
Go on with life and know that what wewe do cannot be reversed. So stop feeling sorry for yourself.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
Makeupdiva said:
Admit to myself that I had made a mistake then I songesha on with my life. It was a mistake, yes, but what zaidi could I do to change that? not much. Everyone makes mistakes, just get over it and songesha on with your life, no point on dwelling on it.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
shadowlover3000 said:
Let it out, the zaidi wewe hide the worse it gets. If wewe hide all of your emotion, it will destroy your soul. I am emotionless now because of it. Never hold it in.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
AlOoOosh said:
Take it easy .
We are people and everybody does so many wrong things.
But now wewe must forgive yourself and promise that wewe won't do it again ;)
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
next question »