jibu swali hili

bila mpangilio Swali

hujambo guys, some one once told me that i am too mature for my age (am 14yrs btw), so is that a good think au bad?!!

*
well... a little maturaty can be good, helps wewe make desicions. jst dont start uigizaji like people's moms!
SilverStarlight posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
 babina posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
next question »

bila mpangilio Majibu

GaGaBoi said:
Oh please, Dress Slutty and go hit the streets, Maturity is for boring people.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
lol GaGaBoi wewe weirdo!
SilverStarlight posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
xD im just messing.
GaGaBoi posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
LOL
sexielegz posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Free_Spirit said:
Well it depends on who that person was. If it was someone your own age they probably don't like that your different and maybe because wewe don't like the same things as them. Being mature is always good. I am told different things, that i am really life smart (I doubt that) that i'm like a little kid, and that i'm quite mature in my ways. I don't know who i am but i guess i'm a mixture of both. I am the same age as you, but it depends on what your like. If wewe are like me and just don't like it when people act like four mwaka olds that fine. But there is a boy in my class and he is a bit too mature sometimes, like he wont let the class have a joke and if someone does a little thing he tells on them (that could also be counted as immature) I'm rambling here but basically i'm saying if your the type of person who pretends they know everything (which i doubt wewe are) and act like peoples parents then i would say wewe could probably loosen up a bit. If wewe are just into older stuff like different music, clothes (depending on what type) and different ideas of funny then wewe are fine.
Okay my ramble is finished*Everyone cheers and pushes me off stage*
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
haha! thanks
babina posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
cool answer.Luv the last bit
lilacool posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
hahaha, well i have been pushed off stage lol
Free_Spirit posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
AnimeFan66 said:
I'd say it's a good thing. I mean, if wewe are 14 years old and if wewe are uigizaji like a mature, then that should be a good feeling I guess. :)

Sorry if my advice was no help.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
Okay, Thanks.
babina posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
xXSweeneyXx said:
I don't think you're mature enough to realize that the "Shift" key on your computer has a function.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
whats that supposed to mean?
babina posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
babina, I think that xXSweenyXx is trying to say that he's a bit annoyed with wewe not using capital letters where they belong. That's fine though. wewe type that way.
PrettyCure55 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
But I could be wrong.
PrettyCure55 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
twilight0girl said:
I think thats a good thing :)

select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
thank wewe
babina posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
jlhfan624 said:
It depends on the type of people wewe hang out with. If wewe hang around kids who act like they're 10, you're probably in for some trouble as their immaturity will really annoy you. However if wewe hang around people who are as mature as wewe are then wewe should be fine.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
thanks
babina posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
EgoMouse said:
Maturity is usually a good thing. It means you're responsible and likely don't go into bila mpangilio outbursts for the smallest inconvenient things. Or...something along that line.
Besides, judging wewe right now (since I don't know you, its not going to be completely accurate), wewe seem slightly childish. wewe use a lot of exclamation points, laughs a bit, say "btw" instead of the entire thing, and apparently typed "think" instead of "thing". I wouldn't worry about not being fun au whatever wewe might associate maturity as bad.

select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
lilacool said:
Well i think it's a good thing
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
Gwenrox720 said:
IDK u decide whats 2 mature 4 u and whats not I mean was it like one of your friends?
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
next question »