jibu swali hili

bila mpangilio Swali

Do wewe believe in horoscopes?

i don't but i look it up just for fun

what about wewe ?
 to0ota111 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
next question »

bila mpangilio Majibu

MineTurtle5 said:
Glad wewe asked. I just did a whole assignment on horoscopes!
Horoscopes are false prophecies; false predictions. Yes, they may come true, but that is designed solely to lead us away from God.
They are a chanzo of demonic activity (where demons operate). That's why it's so dangerous to be involved with horoscopes: they take wewe away from God and give Satan a chance to control you.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
a11-swift said:
If it says something good about the week :D

select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
RoisinKelly01 said:
Same as @a11-swift
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
MaxandMart said:
Not really - but I do like to listen to them and see if kwa chance they do apply to me / someone I know.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
cannibalZoey said:
Yeah cuz u can tell a lot kwa someone's horoscope
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
Zeppie said:
Yeah I'm really interested in horoscopes :)

If there's a person I find interesting and want to be their friend, I always eventually end up asking what their sign is x)
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
next question »