jibu swali hili

bila mpangilio Swali

Should i make zaidi guessing maswali au riddles?

i have been making guessing articles,questions,ect. and i was wondering,ur opinion. should i make more? i will give u an example:

What is my middle name? or,I'm thinking of a number 1-10 or,riddles.


so...what is ur opinion?
 swiftluver posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
next question »

bila mpangilio Majibu

demon_wolf said:
I like the guessing and riddles, they are fun and I like trying to figure out the answer. wewe should keep on making them. =)
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
ok,that helps a lot! thanx!
swiftluver posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
no please don't at least not on the swali section its not the proper place for it
jedigal1990 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
ok.
swiftluver posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
jedigal1990 said:
NO i don't think wewe should thats not what the swali section is for its for people who actually have a swali and its not fair to those whose maswali get covered up because people want to make games on the swali sections. I agree that they are fun so how about making your own foramu section where wewe post that kind of stuff that way wewe get credit for it and your not covering up people who actually need help. Don't get me wrong i know its not just wewe that does it in fact pretty much everyone does but that doesn't make it right so i didn't know if wewe knew what it was actually for au not so i let wewe know and i will write something like this on your guessing maswali if ilitumwa on this section because i'm stubborn like that but i will gladly participate if wewe put it in the proper section :D please don't get mad at me this is just my opinon and posting things where they don't belong is kinda a pet peeve for me
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
the makala and foramu and picks are good just not in this section
jedigal1990 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
oh,i'm not mad at u!
swiftluver posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
good i didn't mean to insult wewe but its just that misplaced content is a pet peeve of mine and since everyone does it i didn't know if wewe knew that it really doesn't belong on here thanks for not getting mad
jedigal1990 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
ur welcome:)
swiftluver posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
next question »