The Bible Wall

Next Previous

inaonyesha maingizo zaidi ya ukuta 1-10 na 40

angelic
MeiMisty alisema …
If wewe have not called upon Jesus, PLZ do so now!! He is coming back VERY soon!!! Jesus chose to die a horiffic death on the kuvuka, msalaba for all our sins!! He loves wewe SO much!! Jesus wants none to go to hell but all to go to heaven!! He was buried and rose on the third day! Jesus is seated at the right hand of the Father! wewe must be born again (saved) to enter into The Kingdom of Heaven. ilitumwa siku 6 zilizopita
MeiMisty ametoa maoni…
PLZ accept His free gift of salvation today!!! Don't delay, time is SO short!!! Also, none of us are promised our inayofuata breath! If wewe died today, where would wewe go? God bless wewe all 💕 Romans 10:9-13 siku 6 zilizopita
heart
emmi1993 alisema …
Pray Rosary Novena :) ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
StarWarrior alisema …
There is about ONE mwaka left to repent and be babtized in Jesus's name for the remission of sins! Be careful! Spread the word! Save your Marafiki and family! Tell everyone about Jesus! There's not a ton of time left! This is not a game! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Shazza15 alisema …
Really sorry, this announcement has nothing to do with the bible. But, please go and become a shabiki of ChrissyStyles1!!! PLEASE!!! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
soccernick alisema …
I don't care what anyone says!!! The bible is the true word of God!! I read it everyday!!! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Carolinaproud26 alisema …
Did wewe know that satan is not in hell, he is roaming the earth until the end of time. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Jadis-the-White ametoa maoni…
Yes we know, he was Gods favaroite angel, he was the archangel Samael who God cast out of heaven but he can still go to heaven as he did in the bible in Job and talk with God and still does for all we know. He is not as evil as people make him out to be in fact he is rearly mentioned in the bible. Although classed as Jewish myth Lilith is the one who lead mankind astray not Satan, she is bent on revenge on Eves offspring as God alisema to her in the garden of Eden I will put hostility between wewe and the woman (Eve) and between your offspring and hers. God was talking to two females as males can't have children. Lilith ever since then has plauged mankind with her offspring and it is her who tempts men as she did with Adam and Eve and not Satan. There are 26 referances to her in the bible but not kwa her name zaidi than Satan, she is mentioned kwa name in the Dead Sea Scrolls. zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Carolinaproud26 ametoa maoni…
smart ;) i like wewe zaidi ya mwaka mmoja uliopita
dcanimefreak alisema …
I just hope that zaidi and zaidi people will believe and accept Jesus as their personal Lord and Savior, like my mom, since she's Buddhist, and actors like David Tennant, Matt Smith, Jim Carrey, etc. I'm also hoping that I'll put God first before anything, like all my fandoms. Can wewe guys help pray with me? ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
LUVBEINGMEXD ametoa maoni…
ibagree because if they dont accept him soon then they will sadly go to hell and i dont want anyone to go to hell zaidi ya mwaka mmoja uliopita
ANIMECUTIE54321 ametoa maoni…
i can acculy speak in tungs the bible is good zaidi ya mwaka mmoja uliopita
smile
fili99 alisema …
I can tell with Gods love... He is coming in my lifetime. There is to much sorrow in the world. Are wewe with me?!?!!!! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Carolinaproud26 alisema …
With all your moyo just believe in him, and all that he can do ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
fili99 ametoa maoni…
Yes ma'am. zaidi ya mwaka mmoja uliopita
big smile
fili99 alisema …
JESUS LOVES Y'ALL!!!!!!!!!!! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
bratski2192 ametoa maoni…
AMEN to AND FOR ALL OF HIS upendo AND BEING LOVE! 1 John 4:8 <3 <3 zaidi ya mwaka mmoja uliopita
big smile
ILovePeterPan alisema …
GOD IS REAL!!!!!! ;' D ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
ilovepeterpan1 ametoa maoni…
TRUE DAT :) zaidi ya mwaka mmoja uliopita
ILovePeterPan ametoa maoni…
YEAH!!!!!! zaidi ya mwaka mmoja uliopita
FloraorStella ametoa maoni…
True! zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Dawnwing alisema …
God bless everyone on fanpop!!!! And all around the world!!!! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
ilovepeterpan1 ametoa maoni…
Thanks! God bless wewe too!!! :D zaidi ya mwaka mmoja uliopita
FloraorStella ametoa maoni…
Back to wewe :) zaidi ya mwaka mmoja uliopita
laugh
Shinobi423 alisema …
god bless! and may every one have a blessed and prosperous new year! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
ILovePeterPan ametoa maoni…
wewe should capitalize God zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Jackiel_l alisema …
God bless wewe all ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
jaimiejo128 alisema …
jonh 3:16

for god so upendo the world that he gave his only begoten son and whoever belives in him shal not parish and have everlasting life ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
BVEO alisema …
"Do not merely listen to the word,and so decieve yourselves.Do what it says." -James 1:22 ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
SilverFanGirl alisema …
Romans 2:1:
You, therfore have no excuse, wewe who pass judgement on someone else, for whatever point wewe judge another, wewe will be condeming yourself, because wewe who pass judgement do the same things. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
smile
Private1sCut3 alisema …
"Don't let anyone look down on wewe because wewe are young, but set an example for the believers in speech, in life, in love, in faith and in purity."-1 Timothy 4:12 ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
MissDeadlyMagz alisema …
AMEN TO ALL PEOPLE IN HEAVEN.GOD BLESS THE WORLD ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
fili99 ametoa maoni…
wewe bet zaidi ya mwaka mmoja uliopita
jabbster alisema …
AMEN ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Tomsgirl2012 alisema …
John 8 12-13
When Jesus spoke again to the people he said... I am the light of the world, who ever follows me, will never walk in darkness, but will have the light of life!

That is one of my inayopendelewa verses! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
lydiaeden ametoa maoni…
AMEN!!!!!!! zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Private1sCut3 ametoa maoni…
Amen! zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Allicsirp ametoa maoni…
AMEN!!!! zaidi ya mwaka mmoja uliopita
BuffyJ442 ametoa maoni…
AMEN zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Tomsgirl2012 alisema …
Psalms 49 1-3
God is are refuge and straigth, an ever-presant helpin trouble.
Therefore we will not fear, though the earth give way and the mountains fall into the moyo of the sea, thoughits waters roar of foam and the mountains quake with their surging.

How awesome is are god?
ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
God_Jesus alisema …
jiunge my page daily we will have sermens and words from the bible ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
E-rock alisema …
Merry Christmas!! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
E-rock alisema …
kusoma Exodus. :) ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
IBelieveInJesus ametoa maoni…
that's good! :) zaidi ya mwaka mmoja uliopita
IBelieveInJesus alisema …
upendo this book, duh! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
popzi-angel14 ametoa maoni…
oh i read a book just like that at church zaidi ya mwaka mmoja uliopita
IBelieveInJesus ametoa maoni…
like the bible?? I thought everyone reads the b ible in the church ;) zaidi ya mwaka mmoja uliopita
jazzys-baby alisema …
Hey. I've got a question: so, first off, I believe in God, I really do. And I read the bible sometimes too. But I'm bisexual and according to the bible -as far as I know- thatz a sin. But in my opinion He has to upendo EVERYONE cuz he's created ALL of us, after all... I don't want to be a sinner au something like that but I definitely WON'T say from one sec to another that I'm straight. Soo... Answers, please?
<3 ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
emo_obsessed ametoa maoni…
i upendo u so fucking much no matter if your bi au straight hun zaidi ya mwaka mmoja uliopita
jazzys-baby ametoa maoni…
aww, thankiies, Babe. upendo youu hard ♥ zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Tomsgirl2012 ametoa maoni…
I agree with vick2075! She is right... zaidi ya mwaka mmoja uliopita
samfields alisema …
I don't read the Bible, I don't go to church, but I do believe in, and respect, Him. Who else is living under these circumstances? If wewe are, maoni on this post please and shabiki me ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
richard_angel2 ametoa maoni…
Please read. It will really help wewe :D zaidi ya mwaka mmoja uliopita
DamianLUVR ametoa maoni…
wewe really need to read it, and grow in Christ. get to know God, and wewe can only do that kwa kusoma the bible. :) zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Tomsgirl2012 ametoa maoni…
I have a Bible verce that might help it goes like this! John 8 12-13 When Jesus spoke again to the people he said, I am the Light of the world whoever follows me will never walk in darkness, but will have the light of life... I read this one whenever I am feeling sad. zaidi ya mwaka mmoja uliopita
rainy
Roxas1314 alisema …
I upendo kusoma the Bible and finding out I'm going to hell for touching a dead bug and not washing myself twice as much just because I'm a girl.
*sniffle* Q_Q ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Morsmorde ametoa maoni…
wewe really don't need to shun a religion just because wewe don't believe in it! Sure it has it's flaws. But so do you. The people in this spot do not wish to be targeted kwa an nonbeliever. zaidi ya mwaka mmoja uliopita
HONDTangled ametoa maoni…
I wish wewe understood, I will out wewe to the juu of my prayer orodha zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Roxas1314 ametoa maoni…
Don't waste your time, thinking to yourself in your head isn't gonna help me figure this out. Q_Q zaidi ya mwaka mmoja uliopita
the-time-thief alisema …
Believing in God makes a difference! It is if WE CHOSE TO SPREAD the word, is how WE CAN TRULY make a difference! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
InLoveWithJesus ametoa maoni…
Amen :D zaidi ya mwaka mmoja uliopita
jazzys-baby ametoa maoni…
@InLoveWithJesus Agree <3 zaidi ya mwaka mmoja uliopita
the-time-thief ametoa maoni…
Thanks! zaidi ya mwaka mmoja uliopita
TheTrueKate alisema …
I go to church everytime I can ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
naynay1523 alisema …
Basic
Instructions
Before
Leaving
Earth ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
naynay1523 ametoa maoni…
that is the meaning of bible zaidi ya mwaka mmoja uliopita
aleigh00 alisema …
I upendo kusoma the bible and get realy upset when my family cant go to church
ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
aquagirl777bey alisema …
the most i like is the psalm 23 ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
smile
LuvCullens alisema …
My mom was telling me about this girl that she knew au knew her parents au something, and the girl went as a missionary around the world and was captured and held for ransom kwa a group of people in a 3rd world country. Her family didn't have the money to pay them so they started praying, and people around them prayed she would be ok, and a little while later without any pay au form of ransom they let her go :) GOD is AMAZING! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
rapunzeleah123 ametoa maoni…
Yeah! Thats a neat story! My parents were missionaries before i was born, so I upendo missionary stories! zaidi ya mwaka mmoja uliopita
LuvCullens ametoa maoni…
Thats ccol. Missionaries really are amazing people! zaidi ya mwaka mmoja uliopita
hannah16 alisema …
I heard on K-LOVE this morning that there was a man that copied down the entire Bible to memorize it. It took him three years to write it down from cover to cover. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
RAHWA_WUZ_HERE ametoa maoni…
AWESOME !!! U LISTEN 2 K-LOVE 2??? zaidi ya mwaka mmoja uliopita
POPclogger216 ametoa maoni…
K-love listeners unite!! zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
KeithStJames alisema …
Heavens AND Earth, I upendo wewe ALL! - Dear Christians, Dear Jews, Dear Muslims, WE MUST COME TOGETHER IN upendo AND TRUTH - IN, WITH AND THROUGH THE HOLY SPIRITS OF FATHER GOD ELOHIM AND OUR LORD AND SAVIOR, - OUR KING, - LORD JESUS CHRIST! - Blessings ALL WAYS! :)! <3!
-In Their Holy Services Forevermore,
Keith Saint James Hacker The Priest - (Not Catholic for many reasons)!!!!!!! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
annalia ametoa maoni…
sorry, but i don't think Christians and Muslims will EVER "come together". yes, i belive that God can do anything, but they want to kill us, remember? zaidi ya mwaka mmoja uliopita
KeithStJames ametoa maoni…
And sorry I didn't maoni even back right here but I am still fresh and new to FanPop.Com/ here so yeah! :)! <3! zaidi ya mwaka mmoja uliopita
DamianLUVR ametoa maoni…
Umm, Muslims believe a WHOLE different thing than Christians do. and they want to kill us, so i dont think our 2 religions will EVER come together. just saying. i agree with annalia zaidi ya mwaka mmoja uliopita
vick2075 ametoa maoni…
Muslims don't have a religion, they have a propaganda! zaidi ya mwaka mmoja uliopita
angelic
MOLLYMAYJR alisema …
i read the bible in skool and get made fun of but all i say back is i'm following the path of jesus ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
RAHWA_WUZ_HERE ametoa maoni…
U GO GUURRLL!!!! EXPRESS UR LUV OF CHRISTIANITY!!!!!:D zaidi ya mwaka mmoja uliopita
LuvCullens ametoa maoni…
I think they would get mad at us if we did that in our school. The teachers are really strict about that stuff but I talk about it with my friends, some of them are still non-believers. zaidi ya mwaka mmoja uliopita
krtl alisema …
Christians made change real Bible!
is it like sent kwa Allah? and it has Allah s words? au it has what wewe think, your rights, your wrongs?
tell me it!
do wewe believe the Bible that changed kwa yourself? ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
vick2075 ametoa maoni…
The words as aliyopewa kwa inspiration of God last forever even though man may tamper with its copies....but the true translation is still around! zaidi ya mwaka mmoja uliopita
satoshi01 alisema …
Count your blessings, name them one kwa one, and wewe will be surprised. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita