jibu swali hili

Mafuatano ya Twilight Swali

Hey!!! do wewe think this would be a good song about how bella feels about edward???

This is Shania Twains song Whatever wewe do, don't.

Deep in Denialville
Tryin' a' fight the way I feel
I go jello when wewe smile
I start blushin'-my head rushin'
If wewe stand too close to me
I might melt down from the heat
If ya' look my way one zaidi time
I'm gonna go out of my mind
Whatever wewe do...

Don't even think about it!
Don't go and get me started!
Don't wewe dare drive me crazy!
Don't do that to me baby!

wewe stop me in my tracks
My moyo pumpin' to the max
I'm such a sucker for your eyes
They permanently paralyze
Whatever wewe do...

Don't even think about it!
Don't go and get me started!
Don't wewe dare drive me crazy!
Don't do that to me baby!

(Whatever wewe do, don't do that to me)
wewe got my moyo under attack
wewe give me shivers down my back
D'ya have to walk the way wewe do?
I get weak just watchin' you
Whatever wewe do...

Don't even think about it!
Don't go and get me started!
Don't wewe dare drive me crazy!
Don't do that to me baby!

Don't do that-don't do
 i-luv-jazz-hale posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
next question »

Mafuatano ya Twilight Majibu

Carolina22 said:
Nop! don't think so
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
i dont think the choruses are much good, but the verses pretty much sum up how i think bella feels about edward
i-luv-jazz-hale posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
espeshally the but 'My moyo pumpin' to the max I'm such a sucker for your eyes'
i-luv-jazz-hale posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
next question »