Mark Knight O'Malley

fanpopping tangu April 2017

  • Male, 26 years old
  • Born in County Tyrone, now living in Belfast, Ulster/Northern Ireland, UK
  • Favorite TV Show: BBC Merlin biggest fan,also into Smallville,recently into Lois & Clark-The New Adventures Of Superman(with Dean Cain),House Of Anubis(UK)+Doctor Who
    Favorite Movie: All the Superman films(with Christopher Reeve) & Spider-Man 1-3(with Tobey Maguire)+Star Trek & nyota Wars
    Favorite Musician: ABBA shabiki forever,recently into Take That,Boyzone,Worlds Apart,CITA,Westlife & Pet duka Boys+A*Teens,of course. I'm a retro freak!
    Favorite Book or Author: The Divine Comedy kwa Dante Alighieri & Romeo And Juliet kwa William Shakespeare (What a combination!)+Agatha Christie, of course.
mchoro orodha

Vilabu Vyangu

ukuta wangu

heart
Essence38154 alinipa heshima za my comments
Here's a heshima for the delicious ice cream cake wewe gave me. Thank wewe :) It was scrumptious :) ilitumwa masaa 18 yaliyopita
BJsRealm ametoa maoni…
Well, glad to hear it. Also, glad wewe like the ice cream cake so much. There's a link with full recipe & the instructions with pictures on The chokoleti Cake Club, so if wewe like, wewe can make the ice cream yourself. It's so easy to make. It's a piece of cake. Quite literally I mean. Bon appetit, my dear friend! xoxoxo masaa 14 yaliyopita
BJsRealm ametoa maoni…
Almost forgot. Thank wewe for all of your friendly heshima as well. That was very nice of you. Glad wewe like me just as much as I like you. With love, forever your friend Mark <333 masaa 14 yaliyopita
heart
Essence38154 alinipa heshima za my images
Look at the stars
Look how they shine for you
And everything wewe do
Yeah they were all yellow

I came along
I wrote a song for you
And all the things wewe do
And it was called yellow

So then I took my turn
Oh what a thing to have done
And it was all yellow

Your skin
Oh yeah your skin and bones
Turn into something beautiful
wewe know wewe know I upendo wewe so
wewe know I upendo wewe so

I swam across
I jumped across for you
Oh what a thing to wewe do ilitumwa siku 4 zilizopita
Essence38154 ametoa maoni…
I swam across, I jumped to kuvuka, msalaba for you, Oh what a thing to do. 'Cause wewe were all yellow, I drew a line, I drew a line for you, Oh what a thing to do, And it was all yellow. Your skin, Oh yeah your skin and bones, Turn into something beautiful, Do wewe know, For wewe I'd bleed myself dry, For wewe I'd bleed myself dry. It's true, Look how they shine for you, Look how they shine for you, Look how they shine for, Look how they shine for you, Look how they shine for you, Look how they shine. Look at the stars, Look how they shine for you, And all the things that wewe do. siku 4 zilizopita
Essence38154 ametoa maoni…
- Yellow lyrics: Chris Martin (Coldplay) siku 4 zilizopita
BJsRealm ametoa maoni…
^How did wewe know I like Coldplay a lot? I don't remember telling anyone about it. It's not even listed anywhere on my profaili page, so I wonder how did wewe know? :-O masaa 13 yaliyopita
Essence38154 ametoa maoni…
I just guessed wewe like Coldplay. I upendo the lyrics in Coldplay muziki it has a way of speaking to me. masaa 6 yaliyopita
heart
Essence38154 alinipa heshima za my comments
♫❤♫No one could ever know me
No one could ever see me
Seems you're the only one who knows what it's like to be me
Someone to face the siku with, make it through all the rest with
Someone I'll always laugh with
Even at my worst, I'm best with you, yeah!

It's like you're always stuck in sekunde gear
When it hasn't been your day, your week, your month, au even your year

I'll be there for you
(When the rain starts to pour)
I'll be there for you♫❤♫ ilitumwa siku 5 zilizopita
Essence38154 ametoa maoni…
I'll be there for wewe (When the rain starts to pour) I'll be there for wewe (Like I've been there before) I'll be there for wewe ('Cause you're there for me too) I'll be there for wewe I'll be there for wewe I'll be there for wewe ('Cause you're there for me too) - I'll Be Their For wewe -The Remebrant (Friends theme song) siku 5 zilizopita
BJsRealm ametoa maoni…
I just upendo that song! I upendo Marafiki as well. <33 masaa 13 yaliyopita
BJsRealm ametoa maoni…
P.S. I<3U 2! masaa 13 yaliyopita
Essence38154 ametoa maoni…
❤Cool :) it's awesome we have same taste in music. ❤ masaa 6 yaliyopita