George Strait Wall

Next Previous

inaonyesha maingizo zaidi ya ukuta 1-10 na 19

johnlynda alisema …
My 2 mwaka old watches The Cowby rides away tamasha in Dallas every morning and night. sits there with his Yamaha guitar, gitaa and tries to mimmick what George is doing with his hands. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
lizzybloom alisema …
My Mom passed away 11-14-15....going to play her inayopendelewa George Straight muziki ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
smile
LiL_MrS_Cc alisema …
i upendo George Strait his muziki is so calming and he makes his muziki strong he will make wewe feel the emotion in the song whether its sad au missing some one .. his muziki is beautifully made , i wish i could meet him and lee ann womack ! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Jgreen160 alisema …
wewe are the best and I am your #1 fan. I have all of your muziki collection and I have a George Strait laundry room. I never get bored doing laundry. My husband and I sent wewe an invitation to our wedding and we got a reply back. I was so excited about that. We also had chute seats at the Houston rodeo. My husband and I shook your hand, I was speechless. All of our grandchildren know who wewe are. wewe are like fine wine wewe get better with age. My first cousin made a Biddy kisu for you. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
nwpeak07 alisema …
I am excited for wewe and Norma. I KNOW wewe guys will be GREAT grandparents. God Bless...you're family is in my prayers.
Hey...have wewe ever revisited the idea of making a 'show tunes' CD? I upendo the duet wewe sing with Frank Sinatra!!! I also like 'Jesus on the Jail House Floor', maybe a country christian CD!!! I've been listening to wewe since the beginning, while in college!!! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
chubbslee alisema …
hi mr strait , my name is lee and my fiance and i just got our licence to get married and he loves wewe all i ask is for a autograph for him he would upendo and enjoy it thank wewe so much and god bless.....
ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
rynany ametoa maoni…
Hi my name is Lois I will be 59 in Feb we need wewe to come to St. Louis. I have been to every tamasha wewe have had in St. Louis, MO and my family loves for me to go because I lose my voice for about 4 days. I don't mind not being able to talk for a few days just so long as wewe can add us to your final tour. So for me and my family's peace and quiet come to St. Louis wewe are the only one I have never missed zaidi ya mwaka mmoja uliopita
katybugbug33195 alisema …
OMG the knig of Country muziki is so amazing
ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
tjcco alisema …
I am hoping that Mr. Straight will see this. My Name is Charlie Thrush, My mother-in-law was just told that she has cancer and has started kemo theropy. She is a big shabiki of him. I think it would help her out alot if Mr. Straight could do something for her. Her husband had broke his neck 35 years zamani and they have not been apart zaidi then a siku until this. She has to spend 3 days in the hospital and my wife and I help them out on the farm. Wish everyone there a very Happy New Year.

Charlie T. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Gosia1964 alisema …
I upendo George Strait !!!!!!!!!!!!!!!! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Rogerc alisema …
Why don't wewe do a tribute album to ray Price? I would upendo to hear your redition of Crazy Arms, moyo aches kwa the number, etc. I think wewe could have a number one with the Other Woman. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
shelby123456 alisema …
my mom loves george strait she listens to him all the time i cant get her to stop all i ear is george this george that ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
shelby123456 ametoa maoni…
coo coo zaidi ya mwaka mmoja uliopita
jcnet411 ametoa maoni…
wow she is for real that is all we both hear,, IM HER SISTER!!! haha well we upendo wewe Geroge au at least her mum does zaidi ya mwaka mmoja uliopita
shelby123456 ametoa maoni…
hi\ zaidi ya mwaka mmoja uliopita
MaxPotter alisema …
boy do i upendo george he is amazing i wish i lived in tx ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
shelby123456 ametoa maoni…
i live in tx zaidi ya mwaka mmoja uliopita
desi-dinero alisema …
Howdy, looking for some help regarding a George Strait signed quitar. On Nov. 11, 2010 I won a guitar, gitaa that was signed kwa George Strait and the Ace in the Hole Band at the CMA awards in Nashville, Tn. on Nov. 10, 2010. The silent auction was held at the Texas Roadhouse kwa the Soldiers Angels of San Antonio. I need to have the guitar, gitaa authenticated. Does anyone know how I can get this done? Thanks for your help. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
spikesfan alisema …
I grew up listening to wewe and kwa far wewe were my inayopendelewa country singer!!! I wanted to tell wewe that wewe are amazing and I hope wewe keep doing what your goin because wewe ate really good at it! Also I was wonderin if wewe know Chris LaDoux? ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
smile
traceypharm alisema …
I was raised on George Strait and I will never stop loving his music!
ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
MaxPotter ametoa maoni…
same here zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Spn7 alisema …
long live king george he is an amazing country singer upendo his old and new songs ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
big smile
shelbyseider alisema …
He is the best country singer ever! I am so glade he was put into the
the hall of fame and named KING OF COUNTRY MUSIC! Aaaaaah! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Team_Carlisle alisema …
so happy got George Strait tickets for my b-day YYYAAAAYY!!!!!!!!!!! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
MaxPotter ametoa maoni…
i got some for krisimasi zaidi ya mwaka mmoja uliopita
h2omeramaid96 alisema …
u r ammazzin!! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita