jibu swali hili

bila mpangilio Swali

Do wewe know about the song Louie Louie kwa Kingsmen?

What are your mondegreens au misinterpretations as wewe listen to it? They say it's full of obscenity.
link wewe dunno it)
 ilovetech29 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
next question »

bila mpangilio Majibu

Bond_Of_Fury said:
Of course I heard that song, as a devoted Oldies listener. Unfortunately, it's one of the Oldies songs that I dislike for some reason.
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
what are the your misinterpretations of lyrics as wewe listen to it...?
ilovetech29 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
Well I'm not sure if they are misinterpretations, but I think the lyrics of that song just keep faith to the 'sex, drugs & rock & roll' policy that was in the 50's.
Bond_Of_Fury posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
next question »