jibu swali hili

bila mpangilio Swali

OK... P-L-E-A-S-E TRY TO CALM ME DOWN... TOMORROW IM GETTING A ROOT-CANAL ITS MY FIRST ONE... IM SO SCARED!!! PLEASE AWNSER QUICKLY IM REALLY UPSET AND SCARED... REALLY... PLEASE AWNSER A-S-A-P!!! THANKS, ROLIE1

 rolie1 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
next question »

bila mpangilio Majibu

teamalice_0 said:
I get stressed and scared, try to calm down.

Watch a movie, take it off your mind, read a book, meditate, deep breaths, listen to music, Do something that wewe enjoy.

Hope that helps. :)
select as best answer
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
thank u SO much... u have no idea how scared i m!
rolie1 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
welcome, trust me I've been so scared before, probably zaidi scared than wewe are
teamalice_0 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
peterslover said:
Hun, it will be ok. :) I've had 2 root canals before. It doesn't hurt 'cause the Doctor numbs your tooth first! wewe won't feel it! Tell the Doc that you're very nervous and he will help wewe in some way.
wewe WILL DO JUST FINE MY DEAR :)
Let us all know how it went, K?
select as best answer
 Hun, it will be ok. :) I've had 2 root canals before. It doesn't hurt 'cause the Doctor numbs your tooth first! wewe won't feel it! Tell the Doc that you're very nervous and he will help wewe in some way. wewe WILL DO JUST FINE MY DEAR :) Let us all know how it went, K?
posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita 
*
ok thank u so much!
rolie1 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
I send wewe happy thoughts :))))))))))))))))))))))))))))))))
peterslover posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
*
thanks! :D
rolie1 posted zaidi ya mwaka mmoja uliopita
next question »