Anti Bullying Wall

Next Previous

inaonyesha maingizo zaidi ya ukuta 1-10 na 62

HeathrowJackson alisema …
come and check out my anti bullying club when wewe get the chances. link ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
angry
chelseagrinbaby alisema …
i dont know y people think that bullying is fun au even funny i get bullied its not cool!!! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
ChiliPepperLuv alisema …
People can be so cruel at times. For those of wewe who bully others, words to wewe may seem completely harmless, but if they are alisema to someone else, it could turn out to be a big deal. Nothing is as powerful as the spoken word. If wewe are currently being bullied, I understand what wewe are going through. No one should have to deal with bullying and torment. Nobody deserves it. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
silverfang97 alisema …
This madness needs to stop. No one should ever have to go through the pain that I au anyone else who has been bullied has been through. For those of wewe who are currently being bullied, I understand and feel your pain. If you're a bully, I feel sorry for you. When wewe bully someone, wewe don't know how to give anything but negative energy. wewe don't know how to take anything but positive energy. As far as I'm concerned, that means wewe have nothing. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
shanyuisboss ametoa maoni…
Agreed. I don't know how anyone could bully someone. I feel bad just saying someone's outfit doesn't look nice, I don't know how anyone could be so mean. zaidi ya mwaka mmoja uliopita
ami2 alisema …
hujambo Guys bullying has and probably will continue but with the help of this page and other pages like this it will hopefully become less tolerated and at least someone is trying to help and a lot of victims will appreciate that we have to not just stick kwa our Marafiki at school but also our friend no not just our Marafiki anybody online because some people go online for support and at least we are here to help so help to stop bullying any type and yeah so like if wewe agree and help save everyone. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
shanyuisboss ametoa maoni…
I am trying to stop bullying as much as i possibly can. If only it was taken zaidi seriously, but until it is, it's up to us to make a difference in any way we possibly can. zaidi ya mwaka mmoja uliopita
silverfang97 alisema …
In a junior class meeting, my principal said, "Bullying will not, and should not, be tolerated. Some people use the excuse, 'I play football.' Guess what. I don't care! If you're going to be a punk, give me my uniform back!" I applauded him for that. A speaker at the career fair showed a paper heart, ripped it and said, "This is what wewe do to someone's moyo when you're mean to them." Bullying is not cool. It's not cute, and it's not funny. It also means you're insecure. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
runthewolf alisema …
Regardless of what happens to me-(most likely just deleted), I felt this was important & had gone on too long! Time to DO something & to expose. Several picha I uploaded here of screen shots have been sent to other fanpop users so that they 2 might be aware & may also save the image. I seriously doubt a certain someone will leave & not peacefully. it is easy enough to lay low and make new accounts. So all I am asking is to know-notice. BE zaidi aware of people. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
silverfang97 ametoa maoni…
Agreed. zaidi ya mwaka mmoja uliopita
PlayingWithFire alisema …
The boy wewe punched in the hall today, Committed suicide a few dakika ago.

That girl wewe called a slut in class today, she's a virgin.

The boy wewe called lame, He has to work every night to support his family.

That girl wewe pushed down the other siku is already being abused at home.

wewe think wewe know them.

Guess what, wewe DON'T!

Re-post if wewe are against bullying.

I bet 99% of wewe won't.

Re-post this if you're that 1% with a moyo ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
shanyuisboss ametoa maoni…
Bravo! I upendo this, and will onyesha it to as many people as I can. zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
silverfang97 alisema …
Words to wewe may seem harmless, but when wewe say them to someone else, they can be a big deal. I was bullied, and I know how much it hurts. Are wewe a bully? Are wewe au someone wewe know getting bullied? Do wewe know a bully? If so, visit stompoutbullying.org. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Annitaki ametoa maoni…
wewe are so right...I'd been bullied verbally in the past too.If only bulliew understood wht they re doing...:( zaidi ya mwaka mmoja uliopita
silverfang97 ametoa maoni…
I'm really sorry to hear that. I feel your pain. zaidi ya mwaka mmoja uliopita
ami2 alisema …
RE-POST if wewe are against bullying
here's what I thought:
so true u never know what's hiding behind closed doors so don't judge a book kwa it's cover and don't believe everything wewe see au hear because it might not be true so help others fight bulling and they will help wewe because wewe will get bulled one siku everyone does and the zaidi wewe help the zaidi they will help you. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
ami2 alisema …
R.I.P To that girl wewe called a slut in class today, she's a virgin. The boy wewe called lame he has to work to support his family. That girl wewe pushed down the other day, she's already being being abused at home. That girl wewe called fat, she's starving herself. The old man wewe made fun of cause of some ugly scars, he fought for our country. The boy wewe made fun of for crying, his mother is dying wewe think wewe know them, guess what? wewe don't ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
silverfang97 alisema …
My dad always said, "Nothing on Earth is zaidi powerful than the spoken word." He's right. Words to wewe may seem harmless, but when wewe say them to someone else, it can be a big impact. wewe have to be careful what wewe say, because it could hurt someone else. Saint Jerome once said, "A closed mouth catches no flies." In other words, keep your mouth shut if wewe don't want filthy things in it. So, if wewe have nothing nice to say, don't say anything at all. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
LaurenCox_257 alisema …
The boy wewe punched in thehall today,Committed suicide a few dakika ago.

That girl wewe called a slut in class today,she's a virgin.

The boy wewe called lame, He has to work every night to support his family.

That girl wewe pushed down the other siku is already being abused at home.

wewe think wewe know them.

Guess what, wewe DON'T!

Re-post if wewe are against bullying.

I bet 99% of wewe won't.

Re-post this if your that 1% with a moyo ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
LaurenCox_257 ametoa maoni…
I re-posted this. ⇧⇧ zaidi ya mwaka mmoja uliopita
crying
teentop449 alisema …
The boy wewe punched in thehall today,Committed suicide a few dakika ago.

That girl wewe called a slut in class today,she's a virgin.

The boy wewe called lame, He has to work every night to support his family.

That girl wewe pushed down the other siku is already being abused at home.

wewe think wewe know them.

Guess what, wewe DON'T!

Re-post if wewe are against bullying.

I bet 99% of wewe won't.

Re-post this if your that 1% with a heart
ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
liveevil alisema …
The boy wewe punched in thehall today,Committed suicide a few dakika ago.

That girl wewe called a slut in class today,she's a virgin.

The boy wewe called lame, He has to work every night to support his family.

That girl wewe pushed down the other siku is already being abused at home.

wewe think wewe know them.

Guess what, wewe DON'T!

Re-post if wewe are against bullying.

I bet 99% of wewe won't.

Re-post this if your that 1% with a moyo <3 ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
coolfun ametoa maoni…
true zaidi ya mwaka mmoja uliopita
wHateVer9974 alisema …
The boy wewe punched in thehall today,Committed suicide a few dakika ago.

That girl wewe called a slut in class today,she's a virgin.

The boy wewe called lame, He has to work every night to support his family.

That girl wewe pushed down the other siku is already being abused at home.

wewe think wewe know them.

Guess what, wewe DON'T!

Re-post if wewe are against bullying.

I bet 99% of wewe won't.

Re-post this if your that 1% with a moyo ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
sparkxsonic alisema …
The boy wewe punched in thehall today,Committed suicide a few dakika ago.

That girl wewe called a slut in class today,she's a virgin.

The boy wewe called lame, He has to work every night to support his family.

That girl wewe pushed down the other siku is already being abused at home.

wewe think wewe know them.

Guess what, wewe DON'T!

Re-post if wewe are against bullying.

I bet 99% of wewe won't.

Re-post this if your that 1% with a moyo ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
ice2504 alisema …
The boy wewe punched in thehall today,Committed suicide a few dakika ago.

That girl wewe called a slut in class today,she's a virgin.

The boy wewe called lame, He has to work every night to support his family.

That girl wewe pushed down the other siku is already being abused at home.

wewe think wewe know them.

Guess what, wewe DON'T!

Re-post if wewe are against bullying.

I bet 99% of wewe won't.

Re-post this if your that 1% with a moyo ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
sad
ice2504 alisema …
Bullying is sooo not cool.... I've been bullied all my life and it totally sucks... :/ ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Directioner470 ametoa maoni…
:'( zaidi ya mwaka mmoja uliopita
logan14 alisema …
I just wanna know 1 thing: Why do people bully ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
JawanM ametoa maoni…
I will be waiting with wewe for the answer to that question... I dont what's wrong with bullies.! zaidi ya mwaka mmoja uliopita
coolfun ametoa maoni…
to make them fill good about there selfs zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Annitaki alisema …
This club is about cyberbullying au bullying in general? ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
haremaster99 ametoa maoni…
All bullying. Not just Cyber. zaidi ya mwaka mmoja uliopita
smile
MBsuperfan alisema …
Im re-posting but I aint feel like typing all dat ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
hetalianstella ametoa maoni…
wewe can just copy and paste.... zaidi ya mwaka mmoja uliopita
BooBooBear981 alisema …
The boy wewe punched in the hall today, Committed suicide a few dakika ago.

That girl wewe called a slut in class today, she's a virgin.

The boy wewe called lame, He has to work every night to support his family.

That girl wewe pushed down the other siku is already being abused at home.

wewe think wewe know them.

Guess what, wewe DON'T!

Re-post if wewe are against bullying.

I bet 99% of wewe won't.

Re-post this if your that 1% with a heart. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Directioner470 ametoa maoni…
wow this is so true kinda sad too :'( zaidi ya mwaka mmoja uliopita
sad
silverfang97 alisema …
I was bullied in elementary school and middle school. It was pretty bad. I was bullied my freshman mwaka in high school, until I stood up for myself. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
hetalianstella ametoa maoni…
Good for you! zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Directioner470 ametoa maoni…
brave of u well done! :') zaidi ya mwaka mmoja uliopita
coolfun ametoa maoni…
Did wewe beat them up if wewe did wewe rock zaidi ya mwaka mmoja uliopita
_Wonderlander_ alisema …
The boy wewe punched in the hall today, Committed suicide a few dakika ago.

That girl wewe called a slut in class today, she's a virgin.

The boy wewe called lame, He has to work every night to support his family.

That girl wewe pushed down the other siku is already being abused at home.

wewe think wewe know them.

Guess what, wewe DON'T!

Re-post if wewe are against bullying.

I bet 99% of wewe won't.

Re-post this if your that 1% with a heart. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
iluvinvaderzim alisema …
The boy wewe punched in thehall today,Committed suicide a few dakika ago.

That girl wewe called a slut in class today,she's a virgin.

The boy wewe called lame, He has to work every night to support his family.

That girl wewe pushed down the other siku is already being abused at home.

wewe think wewe know them.

Guess what, wewe DON'T!

Re-post if wewe are against bullying.

I bet 99% of wewe won't.

Re-post this if your that 1% with a moyo ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
NightFrog alisema …
Rest in peace, Amanda Todd. wewe left before your time. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Seastar4374 alisema …
The boy wewe punched in thehall today,Committed suicide a few dakika ago.

That girl wewe called a slut in class today,she's a virgin.

The boy wewe called lame, He has to work every night to support his family.

That girl wewe pushed down the other siku is already being abused at home.

wewe think wewe know them.

Guess what, wewe DON'T!

Re-post if wewe are against bullying.

I bet 99% of wewe won't.

Re-post this if your that 1% with a moyo ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
KohakuJSMA ametoa maoni…
beautiful!!!!!!!!! i will POST!!!!!!!!!!!! (first & maybe only, like!) :') <3 zaidi ya mwaka mmoja uliopita
hetalianstella alisema …
The boy wewe punched in thehall today,Committed suicide a few dakika ago.

That girl wewe called a slut in class today,she's a virgin.

The boy wewe called lame, He has to work every night to support his family.

That girl wewe pushed down the other siku is already being abused at home.

wewe think wewe know them.

Guess what, wewe DON'T!

Re-post if wewe are against bullying.

I bet 99% of wewe won't.

Re-post this if your that 1% with a moyo ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
larrah111 alisema …
The boy wewe punched in thehall today,Committed suicide a few dakika ago.

That girl wewe called a slut in class today,she's a virgin.

The boy wewe called lame, He has to work every night to support his family.

That girl wewe pushed down the other siku is already being abused at home.

wewe think wewe know them.

Guess what, wewe DON'T!

Re-post if wewe are against bullying.

I bet 99% of wewe won't.

Re-post this if your that 1% with a heart. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Gothic-Cherry alisema …
The boy wewe punched in the hall today, Committed suicide a few dakika ago.

That girl wewe called a slut in class today, she's a virgin.

The boy wewe called lame, He has to work every night to support his family.

That girl wewe pushed down the other siku is already being abused at home.

wewe think wewe know them.

Guess what, wewe DON'T!

Re-post if wewe are against bullying.

I bet 99% of wewe won't.

Re-post this if your that 1% with a heart. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
mistoryangel1 alisema …
The boy wewe punched in the hall today, Committed suicide a few dakika ago.

That girl wewe called a slut in class today, she's a virgin.

The boy wewe called lame, He has to work every night to support his family.

That girl wewe pushed down the other siku is already being abused at home.

wewe think wewe know them.

Guess what, wewe DON'T!

Re-post if wewe are against bullying.

I bet 99% of wewe won't.

Re-post this if your that 1% with a heart. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
TDRIRiley alisema …
Happy National Bullying Preventon Awareness Month!!!! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
batgirl910 alisema …
i get bullied, in mwaka eight/ grade eight.. reason why? well thats because i watch anime.. i'm into DC and Marvel comics, shows ect.. all the other girls and boys are urban style.. the boys where monged up jackets and the girls carry around gigantic PB bags ( tafuta it ). sometimes my teachers give us seating plans which is the worst! i have to sit inayofuata to the sarcastic, flirting cows whilst learning. sometimes they ask me "what ya thinkin bout huh?" "ooo ik u thinking about asian films!".... ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
TDRIRiley alisema …
I hate bullying so much. It gets me sick to my stomach every time I ever think about it. I had gotten made fun of and other crap kwa other people who think they are way better than me just because I am a lot different from them. I am so glad that there is such thing as NBPAM, and I am really excited for it to start because it is just a few weeks away!! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
jopageri13 alisema …
two years ago, in sixth grade, after school, wewe have to go wait for your bus in the cafeteria. this girl charlotte was sitting, and most of the seats were taken. suddenly, another girl named chantel came up and alisema to her, "man, get UP!!" and practically pushed her off the seat. that pissed me off. who the hell did chantel think she was? in a mimicking tone, under my breath, i said, "man, shut up!" but chantel heard anyway. she was taller and larger than me. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
jopageri13 ametoa maoni…
she pushe pushed herself up against me and looked down her nose. "whatchoo say ta me?" she asked. i looked up at her, glaring her straight in the eye. the cafeteria was quiet. "i alisema 'man, SHUT UP', and don't boss charlotte." chantel just walked away. poor charlotte. zaidi ya mwaka mmoja uliopita
hgfan5602 ametoa maoni…
oh that seriously sucks for charlotte zaidi ya mwaka mmoja uliopita
coolfun ametoa maoni…
good for wewe for saying somin zaidi ya mwaka mmoja uliopita
sad
silverfang97 alisema …
I hate it when people bully others. wewe should stop bullying. Why?
1. It's not cute.
2. It's not funny.
3. It means wewe are insecure.
For one thing, they kid wewe made fun of for stuttering has a speech impediment.
The girl wewe made fun of for having a big vocabulary, (that's me), has Asperger's syndrome.
They kid wewe alisema wears dorky clothes, can't afford better ones. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
sad
girsmurf22 alisema …
Why are people so horrible and mean? Why? And now,not only are sone people being bullied in skool,random people can just judge them and troll them on the internet,it just not right,AT ALL.

To all u trolls:

STOP.NOW.

And i mean it.

I defend people who are being trolled au bullied kwa bila mpangilio people,its just not funny

SO TROLLS..

LOOK OUT,CUZ HERE I COME ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
silverfang97 ametoa maoni…
Ditto. zaidi ya mwaka mmoja uliopita
supergirl143 alisema …
==> The girl wewe just called fat... she's overdosing on diet pills.
==> The girl wewe just called ugly... she spends hours putting on makeup, hoping people will like her.
==> The boy wewe just tripped... he is abused enough at home.
==> See that man with the ugly scars... he fought for his country.
==> That guy wewe just made fun of for crying... his mother is dying
some words to wewe may seem harmless,but when wewe say them to someone else they make a big effect on them.stop bullying ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
silverfang97 ametoa maoni…
Exactly. People can be so cruel, sometimes. zaidi ya mwaka mmoja uliopita
hgfan5602 alisema …
Who knows the best way to block a ngumi, punch at school and then fight back without getting into trouble at school? ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
jopageri13 ametoa maoni…
if wewe can't dodge it, just grab his wrist, firmly put it at his side, and walk away. zaidi ya mwaka mmoja uliopita
hgfan5602 ametoa maoni…
okay thanks zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
Problematic129 alisema …
*Stand up to bullying*
The girl wewe just called fat she's on diet pills. The girl wewe just called ugly spends hours putting on make-up just people will like her. The boy wewe just tripped he's abused enough at home. Look at "the man with the ugly scars" he fought for his country. The fourteen mwaka old girl with a kid wewe just called a slut she was raped. The man wewe made fun of for crying his mother is dying. Post this on (at least) 4 walls if your against bullying 95% of people won't post this. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
silverfang97 ametoa maoni…
I agree, 99% + 1. wewe do the math. zaidi ya mwaka mmoja uliopita
hgfan5602 ametoa maoni…
I'm totally against bullying. zaidi ya mwaka mmoja uliopita
silverfang97 ametoa maoni…
Me, too. Check out the video I just posted. zaidi ya mwaka mmoja uliopita
fansfunsz alisema …
i agree ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
sunny
blendingfurries alisema …
siku of Silence is Friday, April 20th. It's to stop bullying in the LGBT Community. au in other words, a Gay-Straight Alliance.
Wear Red, upinde wa mvua pins, au upinde wa mvua shirts. au anything about the siku of Silence au LGBT Pride.
Stay Silent!! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
fassmackey ametoa maoni…
ty for telling me furries, zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Albina21 ametoa maoni…
I did it! I was silent all day, even though everyone tried to get me to be quiet. I swear to god, this kid told me that gays were freaks of nature and we shouldn't support them, I almost punched hi, -_- zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Albina21 ametoa maoni…
*Tried to get me to talk zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
LukeElite alisema …
Hay^^ if anyone ever feels like your geting bullyed give me a chat and ill try my hardest to fix problems one way au another =^w^= ok ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
fassmackey ametoa maoni…
Luke is understanding and a great friend. he liistens really. well too. zaidi ya mwaka mmoja uliopita
jopageri13 ametoa maoni…
people can talk to me, too, if they need. people come to me at school for me too help them sometimes. :) zaidi ya mwaka mmoja uliopita
fassmackey alisema …
I was just accused of being a bully, and I was no excuses here. I however do not understand why is it when I. was being an punda how this person who's statememt pissed me off, had a group of Marafiki call me of being a man. Well sorry to disapppint Luke,.I am a female. That was being a bully for me and I am not dong that again. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
fassmackey ametoa maoni…
doiing. zaidi ya mwaka mmoja uliopita
wanae12 ametoa maoni…
If i was wewe i would have.... BEAT THE SHIT OUT OF THEM zaidi ya mwaka mmoja uliopita
fassmackey alisema …
THEY WILL NEVER EXCEPT. US, UNTIL THEY CAN EXCEPT THEMSELVES. AND THE PITY IS THEY NEVER WILL. ----R. Dejesus. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
fassmackey alisema …
No one can humiliate(embarrass, put down, tease, ect.) you,without your permisson! Don't give the litte piece of shit the right to take away your joy. Ignor them. They'er so desperate to look cool in front of their Marafiki they'll fuck up eventually and get in trouble for being an asshole. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
TDRIRiley ametoa maoni…
agreed... zaidi ya mwaka mmoja uliopita
BuffyJ442 ametoa maoni…
I upendo this well done my friend zaidi ya mwaka mmoja uliopita
fassmackey alisema …
I know it hurts when a bully picks on you, but remeber this, how many people have bullied ypu in the past, and don't anymore? They made wewe stronger to ignor the little jagoff. I say this wewe want a piece of me? Get in line. Maybe I'll make time for wewe inayofuata week. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
fassmackey ametoa maoni…
typo You. zaidi ya mwaka mmoja uliopita
kittycat26 alisema …
I was on google+ the other siku and this girl made a maoni saying "It's ok I guess" just as simple as that. That's not mean at all that was her opinion. The video was made kwa one of Noah Cyrus's Marafiki and Noah (I think she was fake) bullied her, and then all of Noah's friends/followers started saying stuff like "Ur mental" and "R u f****** blind u slut!" All I wanted 2 do was give her a giant hug and tell her it was ok!! Theythink they can say stuff even if it's not 2 her face! cyberbullying! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
fassmackey ametoa maoni…
That's because. all of "Noah" and her posse of White trailor trash, are probbly no where above the mental age of 10, no matter their true age zaidi ya mwaka mmoja uliopita
fassmackey ametoa maoni…
and if nature is any example, monkey see monkey do. zaidi ya mwaka mmoja uliopita
kittycat26 ametoa maoni…
i dont think they were 10....... thet alisema some pretty serious stuff. i say at least 15 zaidi ya mwaka mmoja uliopita
fassmackey alisema …
I feel sorry for bullies,, they have no lives, they live to look good in front of other people. They are Tools to their Marafiki and their own self image. I will never be that much of a slave to anyone au anything. Bullies are just shallow losers. I pity them I truely do. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
love125 alisema …
have wewe seen suber bully i mite have spelled wrong sorry and with the one how was in hannah montana i forgot her name but it was so sadd i started crying when she was going to suwside herself with the pills ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
TDRIRiley ametoa maoni…
OMG yes it was so sad!! ;( I don't cry when I watch movies, but I was very close when she was about to take the pills! zaidi ya mwaka mmoja uliopita
crying
Happyflames alisema …
Bullies r mother fuckers for being that way. I was at a presentation and this man's son killed his self because of bullies. After they heard he died they where still laughing about and at him. I fucking HATE bullies!!!! Go to standforthesilent.com to read the story about Ty Smalley. WE MISS wewe TY!!!! <333333 ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
snootygirl50701 ametoa maoni…
OMW! zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Happyflames ametoa maoni…
Sry! Foul language isn't the right way! So Sry!!!! zaidi ya mwaka mmoja uliopita
fassmackey ametoa maoni…
Happy wewe let the pain out, my friend I have a bleeding ulcer because of my expiriences. Don't hold it inside anyone! zaidi ya mwaka mmoja uliopita
desmariemay alisema …
STOP BULLYING!! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
angry
paogen alisema …
no to bullying is bad, it is normal in school wewe could say, but it is horrible so I say: STOP TO BULLYING NOW !!! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
johncenazgirl alisema …
Having the courage to bully isnt courage at all. Having the courage to stand up to bulling is the real courage we all need. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
kittiwitti alisema …
To the Bullies: Bullying doesn't cement your worth as a human being. It antagonizes your humanity. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
paogen ametoa maoni…
hahaha ok, is true zaidi ya mwaka mmoja uliopita
fassmackey ametoa maoni…
kitti, that is profound. I agree. zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Wolf64 alisema …
Bullies need to get a Life. >:( ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
paogen ametoa maoni…
is true zaidi ya mwaka mmoja uliopita
fassmackey ametoa maoni…
bullies need to grow the f--- up! zaidi ya mwaka mmoja uliopita
BuffyJ442 ametoa maoni…
Agreed zaidi ya mwaka mmoja uliopita
MsMindlessAztec alisema …
Dear bullies, See that boy wewe just called a nerd? Last night he helped his friend out of suicide. See that girl you called fat? She is starving herself. See that old man wewe just made fun of cause of the ugly scars? He fought for our country. See that young boy wewe made fun of for always being sick? He has to walk nyumbani in the snow because his family is poor. Your life is probably as harsh as theirs but wewe dont want to addmit it!!! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
MsMindlessAztec ametoa maoni…
That is what I have to say to ALL bullies everywere, cause it's true. They may be poor like the kids they are making fun of!!! Instead of taking their pain out on other kids, they need to talk to someone!!! I too am a victim of bullying for being really smart and skipping a grade, but I have seen even bullies get bullied...my best friend is a ex-bully who use to pick on me, but she's now my best friend cause she was bullied and she knew that I understand that. Thanks for kusoma if wewe did. zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Jadensonlygirl ametoa maoni…
that is deep an true zaidi ya mwaka mmoja uliopita
MsMindlessAztec ametoa maoni…
lol wat? zaidi ya mwaka mmoja uliopita
singer_chic83 alisema …
I'm a former victim of someone who has been bullied and even came close to be bullied to death-literally., so I can related to most of these stories. Its time for someone to take a stand against this kind of harrasment and even say it WILL NOT be tolerated. Even teachers and parents have a part to play in this. Not be SO passive and enforcing harsher rules and regulations against this. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
johncenazgirl alisema …
That girl wewe just called fat? She's OverDosing on diet pills. That girl wewe just called ugly? She spendds hours putting on makeup just so people mite like her. That boy wewe just tripped? He gets abused enough at home. Remember the man with the ugly scars? He fought for our country. Remember that woman with the distorted face? She was in a gas explosion. People dont have to hurt. Like au post this to another video if wewe are aginst bullying. 99% percent of wewe wont. I did. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
anilesenight ametoa maoni…
that was like the sadest thing ive read zaidi ya mwaka mmoja uliopita
MsMindlessAztec ametoa maoni…
did anyone else notice the "like au post this to another video" thing? zaidi ya mwaka mmoja uliopita
fassmackey ametoa maoni…
typos with, the typos are because I am learning disabled. I bet the bullies upendo that. zaidi ya mwaka mmoja uliopita
crying
CatValentine09 alisema …
Today, I had an assembly called Rachel's Challenge. Rachel Joy Scott was nice to everyone, even bullies. She even got 2 bullies turned around. Once, she saw a guy stranded on the side of the road while it was snowing, and she pulled over and helped him. She was the first to be shot at Columbine High School. The boys killed, because THEY were fed up with bullying. So tell me, do wewe accept the challenge? Please re-post this and accept Rachel's Challenge! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
sick
CatValentine09 alisema …
I've been bullied kwa my "best friends" every day. Today was the last straw. They were ignoring me the whole week, and today I received a nasty note from them. On Monday I am going to ripoti their bullying to the principal. I wasn't the first to be bullied kwa them. Please, if you're bullied au have seen someone at your school who is bullied, stand up to the bully, au tell someone. Please. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
fassmackey ametoa maoni…
That's why the Goddess invented folding chairs, grab one, go for the head, if its a girl, go for the face! A few dozen stitches where everyone can see them should shut them up nicely, zaidi ya mwaka mmoja uliopita
fassmackey ametoa maoni…
I was bullied, abused(at home) and tormented most of my life, No one gave a shit about me. That kind of thing makes wewe like this, do me.a favor please? Don't be like this!!!! zaidi ya mwaka mmoja uliopita