Islam Wall

Previous

inaonyesha maingizo zaidi ya ukuta 1-10 na 252

heart
Aladdin4U alisema …
EID MUBARAK! ilitumwa mwezi moja 1 uliopita
heart
Aladdin4U alisema …
Today is Eid-e-Fetr. That's in Farsi, because I'm from Iran. It's a national holiday in my country. In Arabic, that would be Eid-al-Fitr. May Allah bring wewe peace and happiness. May the divine blessings of Allah protect you. May Allah rewards wewe for all the good things wewe done. Let the joy of this Eid remain in your moyo and light up your soul from within. To all Muslims everywhere, all over the world, Happy Eid everyone, au Eid Mubarak! Salaam alaikum! ilitumwa mwezi moja 1 uliopita
ThePrincesTale alisema …
Wisdom from the Qur'an, Surah 5:32: "Whoever kills a man, it shall be as if he has killed all mankind, and whoever saves the life of one, it shall be as if he has saved the life of all mankind" ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
luminousshams ametoa maoni…
Muslims are not terrorist zaidi ya mwaka mmoja uliopita
superboy16 ametoa maoni…
^^You are BOTH right. zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
Sparklefairy375 alisema …
Happy Eid al-Adha for all Muslims in the world! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
truth76 ametoa maoni…
Happy Eid! zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
demmah alisema …
Proud to be Muslim ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
dragonwinxbloom alisema …
Every Muslim I have made a new club we r united against terrorism jiunge this club and lets raise our voices together plz jiunge if u want us united
link ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
dragonwinxbloom ametoa maoni…
wewe can also find the club on my profaili page zaidi ya mwaka mmoja uliopita
wink
dragonwinxbloom alisema …
Every body Eid Mubarak God bless u all ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
big smile
Ichigo127 alisema …
єι∂ мυвαяαк!!! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
dragonwinxbloom alisema …
Happy Ramadan evryone ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
Angel-Muslima alisema …
link

All the members of this Club I request wewe to jiunge my new club "Proud to be Muslim" so that we can have fun togather and know about Islam more. We can make this club our club my sharing our opinion and upendo for Islam.. If wewe are proud to be Muslim then wewe can jiunge the club. Thank you!

And Best wishes for this beloved Club and the person who made it. :) ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
wink
S7n alisema …
بدء العد التنازلي لرمضان كل سنه وانتوا طيبيبن وعساكم من عواده ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
ElafTalebHEJ alisema …
لا اله الا الله
محمد رسول الله
علي ولي الله

لا راية فوق راية آل محمد عليهم السلام ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
smile
rory2011 alisema …
has anyone read any book written kwa Harun Yahya
I read three amazing vitabu . try kusoma them . they are really entertainment and helpful
there's nothing better than taking knowledge from the holy quran
at least wewe are 100% sure it is true ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
hmmm
ShinjiHikaru123 alisema …
What does "Eid mubarak" means? I saw many people alisema "Eid mubarak" in the wall... ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
101musastella ametoa maoni…
You're Muslim, right? If wewe are I supposed wewe know. zaidi ya mwaka mmoja uliopita
shanyuisboss ametoa maoni…
^Well, unless this is a new Muslim and just converted recently. zaidi ya mwaka mmoja uliopita
ElafTalebHEJ ametoa maoni…
It means "happy Eid" and Eid is a special and happy time/ceremony/occasion for Muslims zaidi ya mwaka mmoja uliopita
smile
meryame77 alisema …
Eid mubarak to all the muslimans in fanpop,i'm really proud to be muslim:-D ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
xayeishax ametoa maoni…
Eid Mubarak ^^ to yhuu too sweetie :* zaidi ya mwaka mmoja uliopita
meryame77 ametoa maoni…
thank u my sunshine<3 zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
den912 alisema …
LIFE IS TOO SHORT SO LIVE IT WITH PEACE AND LOVE

EID MUBARAK !!!!!!!!!!!!!!!!!!! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
xayeishax alisema …
Eid Mubarak to all muslims on Fanpop!!!
May this Eid be a memorable one! <3
ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
AlOoOosh ametoa maoni…
Eid mubarak to wewe too <333 zaidi ya mwaka mmoja uliopita
big smile
SelenicSoul7 alisema …
I am proud to be a Muslim!!! upendo this club!!! JOINED!!! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
smile
rory2011 alisema …
be proud because wewe are on the right path
be proud because wewe have great manners
be proud that Allah choose wewe between millions of people
be proud that wewe defend kwa your words .. money.. life on this great policy
be proud that your religion tells wewe to give all the people wewe see a smile and an islamic welcome
be proud that your religion tells wewe give and share and upendo ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
rory2011 ametoa maoni…
be proud that the greatest power in the whole world is afraid of wewe now if wewe weak up after the drug that she gave it to wewe be proud ..... because wewe are a muslim zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
mei97 alisema …
joiend ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
BFB101 alisema …
Happy Eid Mubarak ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
reand alisema …
eid mubarak for all the muslims people in the earth, i hope wewe guys have a god siku ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
kurdish_fan alisema …
Eid Mubarak to all my sisters and broters:)❤ ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
kurd44 ametoa maoni…
Eid mubarak sis. upendo u<33 zaidi ya mwaka mmoja uliopita
kurdish_fan ametoa maoni…
Thank wewe sis upendo wewe too❤❤ zaidi ya mwaka mmoja uliopita
warhan6 ametoa maoni…
Eid Mubarak❤ zaidi ya mwaka mmoja uliopita
big smile
MirandaAlivia alisema …
"TAQOBBLALLA HUMINNA WA MINKUM"
Eid Mubarak all!!! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
AlOoOosh alisema …
I wish a beautiful Eid to all of wewe Marafiki :) ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
1d_swift alisema …
Eid Mubarak guys!
.
May He Water You
With His Wondrous Endless Blessings Today,
Tomorrow And Every Day,
Amen

I Wish wewe The Best Eid. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
big smile
angeeeeeeel alisema …
happy eid to u all ... ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
imaan1233 ametoa maoni…
thanxs zaidi ya mwaka mmoja uliopita
big smile
reand alisema …
ramadan kareem evry one, who is arabic here ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
AlOoOosh ametoa maoni…
I am Arabic zaidi ya mwaka mmoja uliopita
AlOoOosh ametoa maoni…
and ramadan karim for wewe too :) zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
xayeishax alisema …
Advanced Eid Mubarak to all muslims on fanpop!! :*
Hope this Eid for is the best yet!!! ♥
ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
AlOoOosh ametoa maoni…
Happy Eid for wewe :) zaidi ya mwaka mmoja uliopita
xayeishax ametoa maoni…
thankyhuu hunnie :) ♥ zaidi ya mwaka mmoja uliopita
angeeeeeeel ametoa maoni…
happy eid zaidi ya mwaka mmoja uliopita
xayeishax ametoa maoni…
thankyhuu hunnie :) ♥ zaidi ya mwaka mmoja uliopita
big smile
juveria786 alisema …
RAMDHAN MUBARAK 2 ALLLLL...MAY ALLAH BLESS ALL... ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
AlOoOosh ametoa maoni…
Ramadan Karim :) zaidi ya mwaka mmoja uliopita
juveria786 ametoa maoni…
:)))) zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
Iam567 alisema …
Ramadan Kareem..to all my muslim frnds ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
sini12 ametoa maoni…
Awww..thankss.....but may i accept yr wish but i m not muslim:p zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Iam567 ametoa maoni…
Np zaidi ya mwaka mmoja uliopita
AlOoOosh ametoa maoni…
Ramadan Karim :) zaidi ya mwaka mmoja uliopita
smile
fangirl128 alisema …
RAMADA MUBARIK MY FRIENDS!! HOPE THAT ALLAH GIVE U THE STENGHTH TO KEEP EVERY ROZA!!!!!!!! EID MUBARIK IN ADVANCE!! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
AlOoOosh ametoa maoni…
Ramadan karim :) zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
Sipal alisema …
Allah Is The Creator Of The World.
May On This Holy mwezi
He Creates And Carves wewe
Into A Beautiful Person
With Wisdom And Great Insight.

Happy Ramazan ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
soleeni ametoa maoni…
Ramadan Karim zaidi ya mwaka mmoja uliopita
angeeeeeeel ametoa maoni…
ramadan mubark zaidi ya mwaka mmoja uliopita
fangirl128 ametoa maoni…
ameen! zaidi ya mwaka mmoja uliopita
AlOoOosh ametoa maoni…
Happy Ramadan :) zaidi ya mwaka mmoja uliopita
sunny
AlOoOosh alisema …
As the candle light flame,
Ur life may always be happiness claim;

As the mountain high,
U songesha without sigh;
like the white linen flair,
Purity is always an affair;
As sunshine creates morning glory,
fragrance fills years as flory;
with the immaculate eternal smile,
attached to u mile after mile;
All darkness is far away,
As light is on its way;

Wish all of u a very happy Ramadan ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Sipal ametoa maoni…
ramadan karim zaidi ya mwaka mmoja uliopita
angeeeeeeel ametoa maoni…
ramadan karim zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
soleeni alisema …

Welcome Ramadan
Walk humbly
Talk politely
Dress neatly
Treat kindly
Pray attentively
Donate generously
May ALLAH bless & protect you…
ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
AlOoOosh ametoa maoni…
Ramadan Karim :) zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Sipal ametoa maoni…
HAPPY RAMADAN zaidi ya mwaka mmoja uliopita
angeeeeeeel ametoa maoni…
ramadan karim zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
t_direction alisema …
Ramadan mubarak to all :)
au advance Ramadan to those in whose country Ramadan has not approached :) ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
AlOoOosh ametoa maoni…
Ramadan Karim zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Sipal ametoa maoni…
ramadan mobarak 4 all muslim zaidi ya mwaka mmoja uliopita
angeeeeeeel ametoa maoni…
ramadan karim zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
soleeni alisema …

As the candle light flame,
Ur life may always be happiness claim;

As the mountain high,
U songesha without sigh;
like the white linen flair,
Purity is always an affair;
As sunshine creates morning glory,
fragrance fills years as flory;
with the immaculate eternal smile,
attached to u mile after mile;
All darkness is far away,
As light is on its way;

Wish all of u a very happy Ramadan
ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
AlOoOosh ametoa maoni…
Happy Ramadan ^__^ zaidi ya mwaka mmoja uliopita
soleeni ametoa maoni…
Happy Ramadan *_* zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Sipal ametoa maoni…
ramadan mobarak zaidi ya mwaka mmoja uliopita
angeeeeeeel ametoa maoni…
ramadan karim zaidi ya mwaka mmoja uliopita
smile
1d_swift alisema …
Wishing u 1 mwezi of ramadan,
4 weeks of barkat,
30 days of forgiveness,
720 hours of guidance,
43200 dakika of purification,
2592000 secs of Nuur..!!

Ramadan Mubarak ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
AlOoOosh ametoa maoni…
Wish wewe the same and wish wewe all happiness :) zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Sipal ametoa maoni…
ramadan karim zaidi ya mwaka mmoja uliopita
angeeeeeeel ametoa maoni…
ramadan karim zaidi ya mwaka mmoja uliopita
angeeeeeeel ametoa maoni…
ramadan karim zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
Izzah1511 alisema …
Actually i can't on i have exam but HAPPY RAMADAN MUBARAK ALL~!!!

As the crescent moon is sighted
And the holy mwezi of Ramadan beings
May Allah bless wewe with happiness
and
grace your nyumbani with warmth and peace..
Peace,love,joy & good health behind <3~
The holy mwezi of Ramadan,
For all Muslims has begun.
Praising Allah through the day,
From dawn to dusk we fast and pray...

oh im 4th hehe ^o^~
ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
AlOoOosh ametoa maoni…
Ramadan Karim :) zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Sipal ametoa maoni…
ramadan karim zaidi ya mwaka mmoja uliopita
soleeni ametoa maoni…
Ramadan Karim zaidi ya mwaka mmoja uliopita
angeeeeeeel ametoa maoni…
ramadan karim zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
xayeishax alisema …
I was hoping to be first!! but im third so yay!!!
RAMADAN MUBARAK EVERYONE!!!!!!
Hope this mwezi is full of blessings for everyone!! :* <3
ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Sipal ametoa maoni…
ramadan mobarak zaidi ya mwaka mmoja uliopita
angeeeeeeel ametoa maoni…
ramadan karim zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
xXxAngelessxXx alisema …
I thought I'd be first! X3 But im second..not that it matters! <3333 Ramadan Mubarak everybody! <33333 Just as sis just alisema below me, may wewe be able to pull through the days <33333 Remember to be extra careful and even better than wewe are during this month! <333 Spread smiles, and any good message wewe get. Take care of one another. And don't forget the Ibadah! <33 ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Sipal ametoa maoni…
ramadan piroz bit zaidi ya mwaka mmoja uliopita
angeeeeeeel ametoa maoni…
ramadan karim zaidi ya mwaka mmoja uliopita
smile
angeeeeeeel alisema …
Ramadan Mubarak to wewe and your family and allah will give health and strength of his fast... i just want to be the first to say that to wewe all ^_^. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Sipal ametoa maoni…
happy ramadan zaidi ya mwaka mmoja uliopita
fancypant2 alisema …
I'm the 1000 fan!yay ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
MusaWinxLove alisema …
We need one zaidi shabiki and hits 1,000! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
islamisthebest alisema …
Don't forget to fast every monday and Thursday ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
Sipal alisema …
OH ALLAH

- I alisema TO YOU....I'M IN PAIN
wewe SAID;DON'T DESPAIR OF THE MERCY OF ALLAH
-I alisema TO YOU....NOBODY KNOWS WHAT IS IN HEART
wewe SAID;VERILY,IN THE REMEMBRANCE OF ALLAH DO HEARTS FIND REST
-I alisema TO YOU....MANY PEOPLE HURT ME
wewe SAID;SO PARDON THEM AND ASK FORGIVENESS FOR THEM
-I alisema TO YOU....I FEEL I'M ALONE
wewe SAID;WE ARE CLOSER TO HIM THAN JUGULAR VEIN ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
xXxAngelessxXx ametoa maoni…
Beautiful zaidi ya mwaka mmoja uliopita
soleeni ametoa maoni…
yeh zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Sipal ametoa maoni…
thanks (sopas) zaidi ya mwaka mmoja uliopita
smile
ritsu_tainaka1 alisema …
the night of salvation shab-e-baraat is
upon us; i m sorry
if i hurt u..
if i ignored u..
if i teased u..
if i was not able 2 prove myself as a
good friend au a good person.. i m sorry 4 everythng..
my leaf of life may fall and this may be
the last mwaka of my life..
im sorry if i ever brought
a single tear in ur eyes..
plz forgive me and always remembr me in ur prayers. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Zekrom676 ametoa maoni…
ur definitely a good friend :) zaidi ya mwaka mmoja uliopita
ritsu_tainaka1 ametoa maoni…
thanks man ! zaidi ya mwaka mmoja uliopita
xXxAngelessxXx ametoa maoni…
May Allah bless everybody, may He grant peace to the depressed, happyness to the oppressed, upendo to the lonely, and guidance to us all. zaidi ya mwaka mmoja uliopita
islamisthebest alisema …
don''t forget to read surah el kahf today every friday ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Sipal ametoa maoni…
yes u r right zaidi ya mwaka mmoja uliopita
smile
Sipal alisema …
joined ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
blush
xXxAngelessxXx alisema …
Please pray for my exams everyone!!! May Allah help me!!...And everyone who needs help. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
xayeishax ametoa maoni…
Inshallah, wewe will pass ^^ xxxx zaidi ya mwaka mmoja uliopita
xXxAngelessxXx ametoa maoni…
Jazakallah friends!! <333333 zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
hetalianstella alisema …
Hello, I am not Muslim. But I respect all religions, and think wewe have a very interesting and beautiful culture :) ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Phoenix_Stone ametoa maoni…
Thank you! ^-^ zaidi ya mwaka mmoja uliopita
hetalianstella ametoa maoni…
wewe are very welcome <3 zaidi ya mwaka mmoja uliopita
xayeishax ametoa maoni…
Thnxs ^^ xxx zaidi ya mwaka mmoja uliopita
YuriBlackPearl alisema …
I upendo ALLAH. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
jsavo alisema …
OH ALLAH,SAVE ME FROM THE FIRE(jahanam) amen ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
shiraz97 ametoa maoni…
haha me too zaidi ya mwaka mmoja uliopita
xXxAngelessxXx ametoa maoni…
Save us all!! Everyone!!! zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Sipal ametoa maoni…
ameen zaidi ya mwaka mmoja uliopita
livetobefree alisema …
Will everyone please keep the victims of the school shooting in conecticut in your thoughts and prayers? May God bless all of wewe <3 ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
ElafTalebHEJ alisema …
■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■
█▓▒░►اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ◄░▒▓█
■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■ ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
kiss
Sara-soso alisema …
EID MUBARAK !!
kol sana w entoo taybeen !!!
3ed sa3eeeeed <3 <3 ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
nessie-eska alisema …
Eid Mubarak ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
cake
A-H-D alisema …
عيد سعيد
كل عام وجميع المسلمين بخير
Happy EID
:D ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
angeeeeeeel alisema …
Happy Eid every mwaka to all of wewe and your parents and I hope wewe all go to Mecca and climb Arafat in the near future ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
i_elf_and_sone alisema …
happy eid siku ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
tsunade360 alisema …
happy eid in advance ^_^ ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
smile
nessie-eska alisema …
...And Hajj which is accepted will receive no other reward than Paradise.

[Muslim :: Book 7 : Hadith 3127] ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
livetobefree alisema …
hujambo I'm not Muslim but isn't this mwezi Ramadan? If so happy Ramadan to everybody! 😄 ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
EntertainMee ametoa maoni…
actually the mwezi of ramadan was from july 20th (21st for some) to august 20th (21st) zaidi ya mwaka mmoja uliopita
EntertainMee ametoa maoni…
but thank wewe anyways!! :) zaidi ya mwaka mmoja uliopita
hajekiii ametoa maoni…
thanks it's very nice of wewe livetobefree zaidi ya mwaka mmoja uliopita
livetobefree ametoa maoni…
Oh haha my bad and you're welcome :) zaidi ya mwaka mmoja uliopita
LeeAna_ssh alisema …
“Today the soil is under you, Tomorrow it may be over you. Pray before wewe are prayed upon”.
share zaidi sayings with me,please; at link ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
LeeAna_ssh alisema …
Salam. Our prophet teach us to always talk nicely to people even when they throw filthy words at you. The Youtube video thingy, we know how they are not true.Then, why do we waste sekunde and hours of our life mocking them back-or burning the flag-or walking in protest? We know how prophet Muhammad(s.a.w) was mocked and 'bullied' kwa the past races but he stood strong with His help. When he can,why can't we? Let's change the direction of our life to being close to Allah and seeking His pleasure;) ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
angeeeeeeel ametoa maoni…
but we must save our religion the prophet (s.a.w)told us if we see something bad we must changed with our hands au Tongue au in our hearts and that is the less faith ..so the muslimes take the choice of change that bad thing in there hands cause the prophet due anything we do for him ..when muslimes do there protest that mean we are fight for our religion zaidi ya mwaka mmoja uliopita
LeeAna_ssh ametoa maoni…
Agreed. We can do something about it. 1.Boycott YT-Dutch products-those from US. 2.sHARING NEWS on facebook,or webs. *Note! not mocking them! 3.Pray for the maintaining of our Iman-to not be influenced kwa fibs. 4.Read the translation of of Quran,Hadith and explore kwa hearts the Sirah of Prophet Mohammad (SAW). 5.Distribute Islamic reviews to all other Muslims. Do wewe know that in London, they distributed over 150 000 copies of the Al-Quran's translation as a quick respond to IoM? Avoiding violence is the best way. No need for bombs,or burning au marching in anger.That'll snatch million of innocent lives. 'They' will surely be laughing at us for not focussing towards our faith, ibadah and journey to our 'destination'. That's what they want-to evoke our anger and grabbing another chance to accuse us Terrorists. The Kiamat is coming near. they will never change. It's written in the Quran. Allah knows best. Let's pray to Him for guidance;) Salam. zaidi ya mwaka mmoja uliopita
LeeAna_ssh alisema …
Salam. let us all follow Muslim Teens and helped these generations break away old deeds and releaf :) ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
angeeeeeeel ametoa maoni…
ya nice point zaidi ya mwaka mmoja uliopita
maham_nadim alisema …
HAPPY EID MUBARAK ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
browntyreshop alisema …
Eid Mubarak to everyone! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
nessie-eska alisema …
Eid Mubarak to all ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
tsunade360 alisema …
HAPPY EID to everyone in advance coz i won't be on on Eid siku ^_^ ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
Hannaquestion alisema …
I upendo The Quran! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
tsunade360 ametoa maoni…
me tooooooooooo zaidi ya mwaka mmoja uliopita
angelic
Sara-soso alisema …
رٌوحْ الانٍســــــانْ مٍثـَــــلْ الوَرٍدَه ♥

كٌلمًـــــا ذًكـــــر الله أزَهــــــرْ وًانٍشًرحَ صَدرهْ ♥
وَكٌلمـًــــا صدْ عن ذكـــــــر الله ذبلْ وانٍقَبضْ صَدٍرَهْ ♥
قلـ♥ـب تائب ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
hirotoash13 alisema …
Everyone RAMADAN MUBARAK!!! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
browntyreshop ametoa maoni…
Ramadhan Mubarak to wewe too! zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Sara-soso ametoa maoni…
ramadan mubarak for all muslims in the world zaidi ya mwaka mmoja uliopita
oneahsan ametoa maoni…
to u too.. zaidi ya mwaka mmoja uliopita
smile
frosty_norstine alisema …
As the crescent moon
is sighted..
and the holy month
of Ramadan begins…
May Allah bless you
with happiness
and grace your home
with warmth and peace!
Ramadan Kareem ! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
sheerika ametoa maoni…
YAY!! Ramadan Kareem ! zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Sara-soso ametoa maoni…
ramadan kareem <3 zaidi ya mwaka mmoja uliopita
ninjasrawesome ametoa maoni…
ramadan kareem :) zaidi ya mwaka mmoja uliopita
frosty_norstine ametoa maoni…
:) zaidi ya mwaka mmoja uliopita
smile
sweet_cream alisema …
Ramadan Kareem ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
sheerika ametoa maoni…
To u too !! zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Sara-soso ametoa maoni…
ramadan kareeeeeeem <33 zaidi ya mwaka mmoja uliopita
ShiningsTar542 ametoa maoni…
Allah akram. zaidi ya mwaka mmoja uliopita
nessie-eska alisema …
I've just came back from first Tarawih in this blessed month. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
smile
mone55 alisema …
ramadan karim 3la kol elmoslmen ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Sara-soso ametoa maoni…
ramadan kareeem zaidi ya mwaka mmoja uliopita
homegarden alisema …
Punishment ordered kwa Prophet Mohammed (SAWS) for breaking/leaving a fast in Ramadan without any valid reasons according to the Shariah.
Sahih Muslim :: Book# 6 :: Hadith# 2461
Humaid b. ‘Abd al-Rahman reported that Abu Huraira had narrated to him that the Apostle of Allah(may peace be upon him) commanded the person (who) broke the fast in Ramadan to free a slave au observe fasts for two (consecutive) months au feed sixty poor persons. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
tsunade360 ametoa maoni…
isn't it three months? zaidi ya mwaka mmoja uliopita
homegarden ametoa maoni…
it is 60 days au two months as a mwezi can have 29 days zaidi ya mwaka mmoja uliopita
smile
AlOoOosh alisema …
لا تشتكي من الأيام فليس لها بديل ...
ولا تبكي على الدنيا ... مادام آخرها الرحيل ...
واجعل ثقتك بالله ليس لها مثيل ...
وتوكل على الله
حق التوكل .....
فإنه على كل شيء قدير ...
واستغل حياتك ... في ذكر وشكر الله ...
تجد كل ما فيها جميل ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
LeeAna_ssh alisema …
There's no such thing as monotheistic in Islam. 'Lakum dinukum waliyadeen'-surah Al-Kafirun which means, To wewe be wewe Way,and to me Mine. Islam, Christian and Jews are not the same. we might look 'familiar' but not 'similar'..don't be confused kwa those whom ask wewe to jiunge monotheist club and tolerate with them to have justice and harmony, can't wewe see? Islam itself potrays harmony and peace. boost your Iman, insya-Allah, He will save wewe from going astray;) ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
A-H-D alisema …
╔╗─██─██─╔╦═══╦╗─╔══╦════╗
║║█──█──█║║╔══╣║─║╔╗║╔╗╔╗║
║║█─────█║║╚══╣║─║║║║║║║║║
║║─█───█─║╠══╗║║─║╚╝║║║║║║
║║──█─█──║╠══╝║╚═╣╔╗║║║║║║
╚╝───█───╚╩═══╩══╩╝╚╩╝╚╝╚╝ ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
big smile
A-H-D alisema …
Proud to be Muslim ❤❤ ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
friends_4_ever alisema …
Best club in whole fanpop!! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
jessy_an ametoa maoni…
agree zaidi ya mwaka mmoja uliopita
EpicNinjaPanda ametoa maoni…
Same here c: zaidi ya mwaka mmoja uliopita
livetobefree ametoa maoni…
I upendo religion klabu especially monotheistic ones :) zaidi ya mwaka mmoja uliopita
mone55 ametoa maoni…
agree zaidi ya mwaka mmoja uliopita
AishaMahmood786 alisema …
I upendo Islam :) ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
EpicNinjaPanda ametoa maoni…
Me tooo c: zaidi ya mwaka mmoja uliopita
gabriell262 ametoa maoni…
aku pun sayang islam........ tapi nape aku tngk ko tak pakai tudung pastu pegi post sebagai profaili picture/ zaidi ya mwaka mmoja uliopita
livetobefree alisema …
Hi everybody! I just made a Monotheistic religions club for Muslims, Jews, and Christians! Anyone who wants to come and become a shabiki is welcome! Religious tolerance is the club's main goal :) ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
EntertainMee ametoa maoni…
whats your club? :) zaidi ya mwaka mmoja uliopita
sweet_cream ametoa maoni…
link zaidi ya mwaka mmoja uliopita
LeeAna_ssh ametoa maoni…
Are wewe a muslim, livetobefree? zaidi ya mwaka mmoja uliopita
nessie-eska alisema …
And whoever believes in Allah - He will guide his heart. And Allah is Knowing of all things." ♥
- Surah At Taghabun ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
fansfunsz alisema …
allah is a strange name like buddah ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
angelmahi ametoa maoni…
U must not say things which u dont know zaidi ya mwaka mmoja uliopita
fansfunsz ametoa maoni…
99 names? zaidi ya mwaka mmoja uliopita
fansfunsz ametoa maoni…
99? zaidi ya mwaka mmoja uliopita
nessie-eska alisema …
To clean the heart, one must use the soap of Imaan, the water of Islam and let it dry under the light of ALLAH. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
smile
rogy alisema …
لا اله الا الله محمد رسول الله ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
45450 alisema …
لا اله الا الله محمد رسول الله ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
mone55 ametoa maoni…
لا اله الا الله محمد رسول الله zaidi ya mwaka mmoja uliopita
livetobefree ametoa maoni…
الله هو خالق كل شيء zaidi ya mwaka mmoja uliopita
smirk
faiz4 alisema …
i upendo ISLAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
mina27 ametoa maoni…
Soz ur Muslim ay,? Me too :) x zaidi ya mwaka mmoja uliopita
lubasakura ametoa maoni…
me too zaidi ya mwaka mmoja uliopita
WinxRocks ametoa maoni…
Me 2 zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
no0ona alisema …
سبحان الله و بحمده .. سبحان الله العظيم .. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
mone55 ametoa maoni…
سبحان الله العظيم zaidi ya mwaka mmoja uliopita
blendingfurries ametoa maoni…
hujambo teven, probeer dit begrijpen! zaidi ya mwaka mmoja uliopita
smile
bobos alisema …
be proud to be a muslim ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
nonna10JB ametoa maoni…
ME TOO zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Raghad20 ametoa maoni…
;D zaidi ya mwaka mmoja uliopita
WinxRocks ametoa maoni…
^_^ zaidi ya mwaka mmoja uliopita
SakuAyuJS ametoa maoni…
<3 zaidi ya mwaka mmoja uliopita
angelic
ShiningsTar542 alisema …
I can't shake your hand, sir. I'm a Muslim woman and you're a man. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Rits10 alisema …
I am a new shabiki !!!!!!!!! ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Cute_Nessa_Love alisema …
اهلا وسهلا يا احبائي المسلمين المؤمنين افتخروا انكم المسلمين و المؤمنين الناس المسلمين المؤمنين ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
mone55 ametoa maoni…
انتى محقة انا افتخر بهذا وسأظل افتخر zaidi ya mwaka mmoja uliopita
ShiningsTar542 ametoa maoni…
Proud to be a Muslim, and proud of Islam. ~Fact~ zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
ShiningsTar542 alisema …
lā ʾilāha ʾillallāh, Muḥammad rasūlu-llāh. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
rizwansait1 ametoa maoni…
WOW !! You're a Muslim me too Muhammad PBUH is great i upendo him zaidi ya mwaka mmoja uliopita
1234566789 ametoa maoni…
alllllllllllllllllllllllllllllllllllll we should upendo him zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Cute_Nessa_Love ametoa maoni…
Yes! zaidi ya mwaka mmoja uliopita
mina27 ametoa maoni…
yuh me too i upendo our prophet Muhammad with all my moyo ! x :) zaidi ya mwaka mmoja uliopita
heart
-Yusha- alisema …
اللهم يا مسهل الشديد، ويا ملين الحديد، ويا منجز الوعيد، ويا من هو كل يوم في أمر جديد أخرجني من حلق الضيق إلى أوسع الطريق، بك ادفع ما لا أطيق، ولا حول ولا قوة إلا بالله العلي العظيم. ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Ayeisha123 ametoa maoni…
r u muslim??? zaidi ya mwaka mmoja uliopita
Ayeisha123 ametoa maoni…
cool if u r..me is 2..:P zaidi ya mwaka mmoja uliopita
1234566789 ametoa maoni…
آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآمين zaidi ya mwaka mmoja uliopita
misi alisema …
jis ne bhi ye fanpage bnaya hai wo plz QURAN k spelling thk kre ap ne kuran likha hai jb k ye QURAN hai plz plz plzzzzzzzzz ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
UnkownUN21 ametoa maoni…
What? zaidi ya mwaka mmoja uliopita
zara19 ametoa maoni…
Arabic xx zaidi ya mwaka mmoja uliopita
big smile
A-H-D alisema …
عيد مبارك EID MUBARAK :) ilitumwa zaidi ya mwaka mmoja uliopita
sweetandhot98 ametoa maoni…
EID MUBARAK :) عيد مبارك zaidi ya mwaka mmoja uliopita
gwendiamond ametoa maoni…
eid mubarak zaidi ya mwaka mmoja uliopita